Akademik Tercüme

Akademik tercüme, tüm bilim dallarında gerçekleştirilen Makale, Araştırma, Rapor, Tez, Ödev vb. gibi Akademik konulardaki çevirilerdir. Adından da anlaşılacağı gibi uzmanlık gerektiren bir çeviri dalıdır. Bozok Tercüme, kadrosundaki uzman ve deneyimli çevirmenleri ile akademik tercüme hizmeti vermektedir.

Üniversitelerin Akademik personelinin yazmış oldukları Akademik makale çevirileri, ilgili konuda uzman olan Akademik Tercüman tarafından yapılmalıdır. Uluslararası dergilerde yayımlanacak olan bu makalelerin akademik seviyede yazılması gereklidir. Bunun yanında ilgili dile çevirisi yapılırken de akademik düzeyden ödün vermeden profesyonel olarak yapılması çok önemlidir. Yine makale haricinde, aynı şekilde akademik tezler de bu kategoridedir. Bu tür konularının da çevirilerinde yukarıda bahsettiğimiz hususların dikkate alınması gerekmektedir. Akademik tercüme yapacak tercümanın da ilgili makale konusu hakkında bilgisi olması gereklidir.  Konu üzerinde araştırmalar da yaparak çeviriyi en iyi şekilde hazırlaması, tercümandan beklenen bir husustur. Bütün bu hususlar dikkate alındığında tercümanın konuya hakim olabilecek bir akademik geçmişinin olması gerekmektedir.

Akademik tercüme

Uluslararası yayımlanmış makale, tez vb. gibi farklı dillerdeki Akademik dokümanların Türkçeye çevirisi de ilgili alanda uzman Akademik tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

Noter Yeminli Tercüme Bürosu olarak, Bozok Ankara, Bozok İstanbul ve Bozok Bursa şubelerimiz başta olmak üzere, Türkiye genelinde tüm üniversitelere ve akademik personeline hizmet vermekteyiz.

Akademik çeviri fiyatları normal çevirilerden biraz daha farklıdır. Uzmanlık gerektiren Akademik terimler barındıran bu tür çeviriler normal çeviri türlerinden biraz daha pahalı olabilir. Fiyatlandırma yaparken, kendimizi müşteri yerine koyarak, mümkün olabilecek en uygun fiyatlandırmayı yapmaya çalışıyoruz. Elbette bunu yaparken, yukarıda bahsi geçen kalite hususlarından ödün vermeden bunu yapıyoruz. Akademik tercüme için iletişim adreslerimizden bizimle irtibata geçerek, en uygun şekilde fiyat alabilirsiniz.

Akademik Çeviri belge ve konularından bazıları şunlardır:

Araştırma Tercümeleri

Akademik Çeviri

Akademik Tez Tercümesi

Makale çevirisi

Akademik Sunum Tercümesi

Bilimsel Akademik Çeviri

Öğrenci Ödev Tercümesi

Akademik Proje Tercümesi

Akademik Yayın Tercümesi

Diploma Tercümesi

Akademik Metin / Yazı Tercümesi

Kurs Belgeleri

Öğrenci Belgeleri

Sınav Belgeleri

Okul Evrakları

Akademik Başarı Belgeleri

Akademik Başvuru Evrakları

Transkriptler

 

Akademik Çeviri başvurusu için tıklayınız

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa - 1

Bağlarbaşı Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi Dağlar Apt. No: 182 İç Kapı No: 3 Osmangazi/ Bursa
TEL : +90 224 245 75 75
GSM : +90 530 037 28 75

Bursa - 2

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mah. Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer/Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad.
Cevher Apt: 3/2 Kat: 1 Mecidiyeköy/İstanbul
GSM: +90 537 215 81 48


+