AZERİCE TERCÜME / AZERİCE ÇEVİRİ

Azerice tercüme; Azerbaycan resmi dili Azerbaycan Türkçesi’dir. Günümüzde yaygın yanlış kullanımı ile Azerice olarak adlandırılmaktadır. Bir millet iki devlet kavramının da ifade ettiği üzere Azerbaycan Türkçesi ile Türkiye’de konuşulan Türkçe aynı dil olup, lehçe farklılığını yansıtmaktadır. Türkiye’de yaşayan birisi Azerice kelimeleri çok rahat anlayabilmektedir. Azerice sözlük taraması yapıldığında bu durum rahatlıkla anlaşılabilir. Aynı kültürü taşıyor olmamızdan kaynaklı olarak Azerice türküler, Azerice deyimler, Azerice atasözleri Türkiye ve Azerbaycan’da hemen hemen aynıdır. Azerbaycan dili Sovyet döneminde kiril alfabesi ile yazılmış olsa da günümüzde latin alfabesi ile kullanılmaktadır.

Azerice tercüme

Azerice ve Türkçe köken olarak aynı olsa da, iki dil arasında resmi olarak çeviri ihtiyacı vardır. Azerice Türkçe ve Türkçe Azerice çeviriler, Bozok tercümenin Yeminli Azerice Tercümanları tarafından yapılmaktadır.

Özellikle  doğum belgesi Azerice tercüme, Azerbaycan Pasaport tercümesi, diploma tercümesi, transkript tercümesi, karne tercümesi gibi Yeminli Tercüme gerektiren dokümanlar, tarafımızdan tercüme edilmektedir. Noter tasdiki de gerektiren bu belgeler Azerice Türkçe Noter Yeminli Tercüme ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Bunun yanında mahkeme kararı tercümesi, sözleşme tercümesi, beyanlar, vekaletnameler, taahhütnameler, muvafakatnameler gibi Hukuki Azerice Çeviri alanındaki dokümanlardır.

Türkiye’de yapılacak evlilikler için Nikah dairelerinin istemiş oldukları Doğum Belgesi Azerice tercüme ve Bekarlık Belgesi Azerice çeviri , Azerbaycan Cumhuriyeti resmi makamları tarafından Apostil onayı yaptırılarak getirilmedir. Apostil onayı yapılmış halde gelen bu evraklar Bozok Tercümenin Azerice Türkçe Noter Yeminli Tercümanı  tarafından tercüme edilerek, Noterden tasdiki yapılır ve ilgili nikah dairesine, nikah tarihi almak üzere sunulur.

Türkiye’de Yüksek Öğretim Kurumu’na denklik başvurusu için sunulan Azerice Diploma ve Azerice Transkriptlerin de Apostil onayları yapılmış olmalıdır. Yine aynı şekilde tercümeleri ve noter onayları yapıldıktan sonra YÖK’e denklik için başvuru yapılabilir.

Bunların dışında burada belirtemediğimiz her alanda Teknik Azerice tercümeler, Ticari, Hukuki, Akademik, Tıbbi Azerice tercümeler de uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Diğer dillerde olduğu gibi Azerice Türkçe tercüme fiyatları da yazılı olanlarda 1000 karakter üzerinden değerlendirilir. Bin karakter bir sayfaya eşdeğer olup, Azerice çeviri fiyatları bu esas üzerinden belirlenir. Sözlü/Ardıl çeviriler ise saatlik ya da günlük olarak hesaplanabilir.

Bozok İstanbul, Ankara ve Bursa şubelerimiz başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerinden bize ulaşarak hizmet alabilirsiniz.

 

Afganca TercümeArapça TercümeArnavutça Tercüme, Almanca Tercüme, Boşnakça TercümeBulgarca TercümeÇekçe TercümeÇince TercümeDanca TercümeErmenice TercümeEstonca TercümeFarsça TercümeFelemenkçe TercümeFince TercümeFransızca TercümeGürcüce TercümeHintçe TercümeHırvatça Tercümeİbranice Tercümeİngilizce Tercümeİspanyolca Tercümeİsveççe Tercümeİtalyanca TercümeJaponca TercümeKaradağca TercümeKazakça TercümeKırgızca TercümeKorece TercümeKürtçe TercümeLehçe TercümeLetonca TercümeLitvanyaca TercümeMacarca TercümeMakedonca TercümeMoldovca TercümeNorveççe TercümeOsmanlıca TercümeÖzbekçe TercümePortekizce TercümeRomence TercümeRusça TercümeSırpça TercümeSlovakça TercümeSlovence TercümeTürkmence TercümeUkraynaca TercümeUrduca TercümeYunanca Tercüme


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa - 1

Bağlarbaşı Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi Dağlar Apt. No: 182 İç Kapı No: 3 Osmangazi/ Bursa
TEL : +90 224 245 75 75
GSM : +90 530 037 28 75

Bursa - 2

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mah. Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer/Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad.
Cevher Apt: 3/2 Kat: 1 Mecidiyeköy/İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48


+