BULGARCA TERCÜME / BULGARCA ÇEVİRİ 

Bulgarca, Hint-Avrupa dil grubundan olup, Slav dillerindendir. Bulgaristan resmi dili olan Bulgarca, ülke dışında Balkanlarda yerel olarak kullanılabilmektedir. Bulgarca Kiril Alfabesi ile yazılır. Bulgaristan, Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkedir.

Bulgarca Çeviri, Bulgarca Tercüme, Bulgarca Yeminli Tercüme, Bulgarca Yeminli Çeviri, Bulgarca Tercüman Ankara, Bulgarca Tercüman İstanbul, Bulgarca Noter Yeminli Tercüme, Bulgarca Noter Yeminli Çeviri, Bulgarca Sözlü Tercüme, Kızılay Bulgarca Tercüme, Bulgarca Tercüme  Bürosu

Bulgaristan ve Türkiye sınır komşusu olup yoğun ilişkiler içerisinde iki ülkedir. Tarihsel süreç olarak bakıldığında da yüzyıllar boyunca aynı Osmanlı Devleti egemenliğinde yaşamış olmaları, kültürel alışverişlere vesile olmuştur. 19. yüzyıldan sonraki tarihsel gelişmelerle birlikle başlayan göç dalgası Cumhuriyet döneminde de devam etmiştir. Bulgaristan’da doğmuş ama şu an Türkiye’de yaşayan ve Türk vatandaşı olan ve “Bulgar Göçmeni” adı ile kavramsallaşan çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Bulgarca Tercüme sektörünün büyük bir kısmı bu konu ile alakalıdır. Bunun yanında iki ülke arasında Ticaret, Yatırımlar, Kültürel ilişkiler, Avrupa Birliğinde olmasıyla birlikte dolaylı olarak bu konulardaki alanlarda Bulgarca Türkçe Tercüme ve Türkçe Bulgarca Çeviri ihtiyacı olabilmektedir.

Bulgarca Tercüme denildiğinde yoğun olarak Bireysel Evrakların çevirileri akla gelmektedir. Bulgarca Doğum Belgesi Tercümesi, Bulgarca Pasaport Tercümesi, Bulgarca Vekaletname Tercümesi, Bulgarca Diploma Tercümesi, Bulgarca Transkript Tercümesi gibi bireysel alanda evrak çevirileri yoğun olarak yapılmaktadır.

İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerden hareketle, Türkiye’den Bulgaristan’a yapılan yatırımlarla ilgili olarak, şirketlerin evrakları, Sözleşmeler, İhale şartnameleri, İhale dokümanları, Ticaret Sicil Gazeteleri, İmza Sirküleri, İş Bitirme evrakları,  Vergi Levhası, Gelir Bilanço Tabloları gibi Ticari- Ekonomik alanlarda Türkçe Bulgarca Çeviri ve yine aynı şekilde Bulgarca Türkçe Tercüme yoğun olarak yapılmaktadır.

Mahkeme Kararı, Vekaletname, Taahhütname, Muvafakatname, gibi Hukuki Bulgarca Tercüme alanında çeviriler yapılmaktadır.

Türkiye’den Bulgaristan’a eğitim amacıyla giden ya da Bulgaristan’dan Türkiye’ye eğitim amacıyla gelen öğrencilerin Diplomaları, Transkriptleri, Eğitim alanıyla ilgili olan sair evraklarının her iki yöne Noter Yeminli Bulgarca Türkçe Tercüme ve Türkçe Bulgarca Noter Yeminli Tercümeleri yaygın yapılan çeviri evraklarıdır.

İki ülke arasında bulunan Kapıkule sınır kapısı, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olması nedeniyle oldukça yoğun bir güzergahtır. Sınır kapısı geçişlerinde gerekli olan evrakların çevirileri de önemli yer tutmaktadır.

Bozok Tercüme, bünyesinde bulunan Noter Yeminli Bulgarca Tercüman kadrosu ile bu hizmeti Türkiye’nin her noktasına sunmaktadır. Bulgarca Tercüme İstanbulBulgarca Tercüme Ankara ve Bulgarca Tercüme Bursa şubeleri ile iletişime geçerek bu hizmete ulaşabilirsiniz.

Bulgarca Tercüme Fiyatları, mümkün olabilecek makul seviyelerde, uygun bir şekilde yapılmaktadır. Bulgarca Sözlü Tercüme başka bir ifadeyle Bulgarca Ardıl Çeviri hizmetimiz de uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Etiketler: 

Bozok Yeminli Tercüme Hizmetleri whatsapp numarası