BULGARCA TERCÜME / BULGARCA ÇEVİRİ 

Bulgarca tercüme; Bulgarca Hint-Avrupa dil grubundan olup, Slav dillerindendir. Bulgaristan resmi dili olan Bulgarca, ülke dışında Balkanlarda yerel olarak kullanılabilmektedir. Bulgarca Kiril Alfabesi ile yazılır. Bulgaristan, Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkedir.

Bulgaristan ve Türkiye sınır komşusu olup yoğun ilişkiler içerisinde iki ülkedir. Tarihsel süreç olarak bakıldığında da yüzyıllar boyunca aynı Osmanlı Devleti egemenliğinde yaşamış olmaları, kültürel alışverişlere vesile olmuştur. 19. yüzyıldan sonraki tarihsel gelişmelerle birlikle başlayan göç dalgası Cumhuriyet döneminde de devam etmiştir. Bulgaristan’da doğmuş ama şu an Türkiye’de yaşayan ve Türk vatandaşı olan ve “Bulgar Göçmeni” adı ile kavramsallaşan çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Bulgarca Tercüme sektörünün büyük bir kısmı bu konu ile alakalıdır. Bunun yanında iki ülke arasında Ticaret, Yatırımlar, Kültürel ilişkiler, Avrupa Birliğinde olmasıyla birlikte dolaylı olarak bu konulardaki alanlarda Bulgarca Türkçe Tercüme ve Türkçe Bulgarca Çeviri ihtiyacı olabilmektedir.

Bulgarca tercüme

Bulgarca tercüme denildiğinde yoğun olarak Bireysel Evrakların çevirileri akla gelmektedir. Bulgarca Doğum Belgesi Tercümesi, Bulgarca Pasaport Tercümesi, Bulgarca Vekaletname Tercümesi, Bulgarca Diploma Tercümesi, Bulgarca Transkript Tercümesi gibi bireysel alanda evrak çevirileri yoğun olarak yapılmaktadır.

İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerden hareketle, Türkiye’den Bulgaristan’a yapılan yatırımlarla ilgili olarak, şirketlerin evrakları, Sözleşmeler, İhale şartnameleri, İhale dokümanları, Ticaret Sicil Gazeteleri, İmza Sirküleri, İş Bitirme evrakları,  Vergi Levhası, Gelir Bilanço Tabloları gibi Ticari- Ekonomik alanlarda Türkçe Bulgarca Çeviri ve yine aynı şekilde Bulgarca Türkçe Tercüme yoğun olarak yapılmaktadır.

Mahkeme Kararı, Vekaletname, Taahhütname, Muvafakatname, gibi Hukuki Bulgarca Noter Yeminli Tercüme alanında çeviriler yapılmaktadır.

Türkiye’den Bulgaristan’a eğitim amacıyla giden ya da Bulgaristan’dan Türkiye’ye eğitim amacıyla gelen öğrencilerin Diplomaları, Transkriptleri, Eğitim alanıyla ilgili olan sair evraklarının her iki yöne Noter Yeminli Bulgarca Türkçe Çeviri ve Türkçe Bulgarca Noter Yeminli Çevirileri yaygın yapılan çeviri evraklarıdır.

İki ülke arasında bulunan Kapıkule sınır kapısı, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olması nedeniyle oldukça yoğun bir güzergahtır. Sınır kapısı geçişlerinde gerekli olan evrakların çevirileri de önemli yer tutmaktadır.

Bozok Tercüme, bünyesinde bulunan Bulgarca Noter Yeminli Tercüme ekibi ile bu hizmeti Türkiye’nin her noktasına sunmaktadır. Bulgarca Çeviri İstanbul, Bulgarca Çeviri Ankara ve Bulgarca Tercüme Bursa şubeleri ile iletişime geçerek bu hizmete ulaşabilirsiniz.

Tercüme Fiyatları, mümkün olabilecek makul seviyelerde, uygun bir şekilde yapılmaktadır. Sözlü Tercüme başka bir ifadeyle Ardıl Çeviri hizmetimiz de uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

 

Afganca TercümeArapça TercümeArnavutça TercümeAzerice TercümeBoşnakça Tercüme, Almanca Tercüme, Çekçe TercümeÇince TercümeDanca TercümeErmenice TercümeEstonca TercümeFarsça TercümeFelemenkçe TercümeFince TercümeFransızca TercümeGürcüce TercümeHintçe TercümeHırvatça Tercümeİbranice Tercümeİngilizce Tercümeİspanyolca Tercümeİsveççe Tercümeİtalyanca TercümeJaponca TercümeKaradağca TercümeKazakça TercümeKırgızca TercümeKorece TercümeKürtçe TercümeLehçe TercümeLetonca TercümeLitvanyaca TercümeMacarca TercümeMakedonca TercümeMoldovca TercümeNorveççe TercümeOsmanlıca TercümeÖzbekçe TercümePortekizce TercümeRomence TercümeRusça TercümeSırpça TercümeSlovakça TercümeSlovence TercümeTürkmence TercümeUkraynaca TercümeUrduca TercümeYunanca Tercüme


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa - 1

Bağlarbaşı Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi Dağlar Apt. No: 182 İç Kapı No: 3 Osmangazi/ Bursa
TEL : +90 224 245 75 75
GSM : +90 530 037 28 75

Bursa - 2

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mah. Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer/Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad.
Cevher Apt: 3/2 Kat: 1 Mecidiyeköy/İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48


+