ÇİNCE TERCÜME / ÇİNCE ÇEVİRİ

Çince, dünyanın anadil anlamında en çok konuşulan dilidir. Bir milyardan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Çince bir dil ailesi olarak kabul edilebilir. Birçok şivelerden oluşan bir dil olmasına rağmen hepsi Çince karakterler ile yazılır. 20. yüzyılda Mandarin Dili esas alınarak yapılandırılmıştır. Çince karakterler, bir tür resim yazısı gibi algılanabilir. Farklı değişik seslerde okunsa bile anlamı aynıdır. Çin’de 1956 yılından sonra Sadeleştirilmiş Karakterler kullanılmaya başlanmıştır. Tayvan’da ise Geleneksel Karakterler kullanılmaktadır.

Çince Çeviri, Çince Tercüme, Çince Yeminli Tercüme, Çince Yeminli Çeviri, Çince Tercüman Ankara, Çince Tercüman İstanbul, Çince Teknik Tercüme, Çince Noter Yeminli Tercüme, Çince Sözlü Tercüme, Kızılay Çince Tercüme, Çince Tercüme Bürosu, Çince Tercüme Ofisi

Çin Halk Cumhuriyeti son dönemlerde ucuz işgücünden dolayı dünyanın üretim üssü olmuştur. Bu sayede ekonomisi güçlenmiş ve dünyanın hemen her tarafında yatırımlar ve ticari ortaklıklar kurmuş, ayrıca tarihi İpek Yolu’nu canlandırma adına bu yatırımlarını sürekli artırmaktadır. Türkiye’de de her geçen yıl bu yatırımlarını artırmaktadır. Ayrıca Çin’den yapılan ithalat ürünleri kalemi de çok çok fazladır. Bütün bu gelişmelere bağlı olarak Çince Tercüme ihtiyaçları da her geçen gün artmaktadır.

Ticaretin bu denli yoğun olmasına bağlı olarak Çince Ticari Tercüme ve Çince Hukuki Tercüme alanlarında yoğun çeviri ihtiyacı oluşmuştur.

Çince Kullanım Kılavuzu Tercümesi, Çince Makine KurulumuÇince Medikal Çeviri, Çince Tıbbi Çeviri gibi teknik mekanik ürünlerle ilgili çeviriler yoğun olarak yapılmaktadır. Çince İhale Şartnamesi, Çince İhale Dokümanları gibi, yatırım projeleriyle ilgili tüm dokümanların Çince Türkçe Tercüme ve yine aynı şekilde Türkçe Çince Çevirisi her geçen gün artan bir ihtiyaç haline gelmektedir.

Çin Halk Cumhuriyetinde özerk bir yapıya sahip olan ve soydaşlarımızın yaşadığı Sincan Uygur Bölgesinden Türkiye’ye gelen kişilerin bireysel evraklarının çevirileri de önemli bir yer tutmaktadır. Bunun haricinde Çin’den gelen turist sayısındaki artışa paralel olarak yine bireysel evrak çevirileri artış göstermektedir. Pasaport Çevirisi, Kimlik Çevirisi, Diploma Çevirisi, Sertifika Çevirisi, Doğum Belgesi Çevirisi gibi birçok dokümanın Noter Yeminli Çince Türkçe Tercüme yapılması noktasında ihtiyaçlar artmaktadır. Bu tür evraklarda noter tasdiki arandığından çeviriyi yapan tercümanın mutlaka Noter Yeminli Çince Tercüman olması gereklidir.

Bozok Tercüme, Türkiye’nin her noktasında Çince Tercüme Hizmeti sağlamaktadır. Çince Tercüme İstanbul, Çince Tercüme Ankara ve Çince Tercüme Bursa olmak üzere tüm şehirlerimize bu hizmeti vermekteyiz. Ayrıca sadece Çince Türkçe değil, İngilizce-Çince Tercüme ve Çince İngilizce Çeviri hizmeti de vermekteyiz.

Çince Tercüme Fiyatları, diğer dillere göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Çince Çeviri Fiyatı hesaplanırken 1000 karakter birim fiyat baz alınır.

Çince Sözlü Tercüme de genellikle ihtiyaç duyulan bir çeviri alanıdır. Özellikle Çin’den getirilen makinaların kurulumu aşamasında Çince Sözlü Tercüman ihtiyacı duyulur. Makina kurulumu, kullanımı, arıza-bakım gibi süreçlerin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için, uzman ve yetenekli Çince Ardıl Çevirmen gereklidir. Çince Sözlü Tercüme Fiyatı da yapılacak işe ve süreye göre belirlenir.

Etiketler: 

Bozok Yeminli Tercüme Hizmetleri whatsapp numarası