ÇİNCE TERCÜME / ÇİNCE ÇEVİRİ

Çince tercüme; Çince, dünyanın anadil anlamında en çok konuşulan dilidir. Bir milyardan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Çince bir dil ailesi olarak kabul edilebilir. Birçok şivelerden oluşan bir dil olmasına rağmen hepsi Çince karakterler ile yazılır. 20. yüzyılda Mandarin Dili esas alınarak yapılandırılmıştır. Çince karakterler, bir tür resim yazısı gibi algılanabilir. Farklı değişik seslerde okunsa bile anlamı aynıdır. Çin’de 1956 yılından sonra Sadeleştirilmiş Karakterler kullanılmaya başlanmıştır. Tayvan’da ise Geleneksel Karakterler kullanılmaktadır.

Çince tercüme

Çin Halk Cumhuriyeti son dönemlerde ucuz işgücünden dolayı dünyanın üretim üssü olmuştur. Bu sayede ekonomisi güçlenmiş ve dünyanın hemen her tarafında yatırımlar ve ticari ortaklıklar kurmuş, ayrıca tarihi İpek Yolu’nu canlandırma adına bu yatırımlarını sürekli artırmaktadır. Türkiye’de de her geçen yıl bu yatırımlarını artırmaktadır. Ayrıca Çin’den yapılan ithalat ürünleri kalemi de çok çok fazladır. Bütün bu gelişmelere bağlı olarak Yeminli Çince Tercüme ihtiyaçları da her geçen gün artmaktadır.

Ticaretin bu denli yoğun olmasına bağlı olarak Çince Ticari Çeviri ve Çince Hukuki Çeviri alanlarında yoğun çeviri ihtiyacı oluşmuştur.

Çince Kullanım Kılavuzu Tercümesi, Çince Makine KurulumuÇince Medikal Çeviri, Çince Tıbbi Çeviri gibi teknik mekanik ürünlerle ilgili çeviriler yoğun olarak yapılmaktadır. Çince İhale Şartnamesi, Çince İhale Dokümanları gibi, yatırım projeleriyle ilgili tüm dokümanların Çince Türkçe Çeviri ve yine aynı şekilde Türkçe Çince Çevirisi her geçen gün artan bir ihtiyaç haline gelmektedir.

Çin Halk Cumhuriyetinde özerk bir yapıya sahip olan ve soydaşlarımızın yaşadığı Sincan Uygur Bölgesinden Türkiye’ye gelen kişilerin bireysel evraklarının çevirileri de önemli bir yer tutmaktadır. Bunun haricinde Çin’den gelen turist sayısındaki artışa paralel olarak yine bireysel evrak çevirileri artış göstermektedir. Pasaport Çevirisi, Kimlik Çevirisi, Diploma Çevirisi, Sertifika Çevirisi, Doğum Belgesi Çevirisi gibi birçok dokümanın Çince Yeminli Tercüme yapılması noktasında ihtiyaçlar artmaktadır. Bu tür evraklarda noter tasdiki arandığından çeviriyi yapan tercümanın mutlaka Çince Noter Yeminli  Tercüme ekibi olması gereklidir.

Bozok Tercüme, Türkiye’nin her noktasında Çince Çeviri Hizmeti sağlamaktadır. Çince Noter Yeminli Tercüme İstanbul, Çince Tercüme Ankara ve Çince Tercüme Bursa olmak üzere tüm şehirlerimize bu hizmeti vermekteyiz. Ayrıca sadece Çince Türkçe değil, İngilizce-Çince Tercüme ve Çince İngilizce Çeviri hizmeti de vermekteyiz.

Tercüme Fiyatları, diğer dillere göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Çince Çeviri Fiyatı hesaplanırken 1000 karakter birim fiyat baz alınır.

Çince Sözlü Tercüme de genellikle ihtiyaç duyulan bir çeviri alanıdır. Özellikle Çin’den getirilen makinaların kurulumu aşamasında Çince Sözlü Tercüman ihtiyacı duyulur. Makina kurulumu, kullanımı, arıza-bakım gibi süreçlerin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için, uzman ve yetenekli Çince Ardıl Çevirmen gereklidir. Sözlü Tercüme Fiyatı da yapılacak işe ve süreye göre belirlenir.

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No: 199 Şişli - İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi
Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer – Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48


+