FORMÜL A / ULUSLARARASI DOĞUM KAYIT SERTİFİKASI ÇEVİRİSİ

Formül A, uluslararası Doğum Kayıt Sertifikasıdır. İl ve ilçe Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenen bu belge, e-devlet sistemi üzerinden de temin edilebilmektedir. Formül A sertifikası çok dilli olarak düzenlenmesine karşın, içerik bilgileri sadece Türkçe olduğu için Türkçeden ilgili dile Çevirisi gereklidir. Belgenin alt kısmında kısaltma açılımları ve arka sayfasında ise madde açıklamaları on dilde belirtilmiştir.

Formül A belgesi çok yaygın olarak tercüme edilen belgelerden biridir. Yurtdışında İkamet, Yurtdışında oturum izni, Yurtdışında Evlilik, yurtdışında okul kaydı gibi birçok alanda talep edilen bir belgedir. Genellikle Formül A belgesinde Apostil onayı olması da istenir. Apostil onayı yaptırılmış halde Tercüme Bürosuna getirilen evrak, hangi dile isteniyorsa o dile çevrilerek, ilgili makamın isteği doğrultusunda sadece Yeminli Tercüme Bürosu kaşe-imzası ile ya da Noter Yeminli Tercüman tarafından çevirisi yapılmış olarak, Noterden de tasdiklenir ve yine talep edilmiş ise tekrar Apostil onayı yapılarak, ilgili kuruma ibraz edilir.

Bozok Tercüme, Formül A belgesinin tüm dillerde çevirisini yapmaktadır. İletişim kanallarından e-mail, whatsapp, posta yoluyla veya Bozok Tercüme Bürosu İstanbul ya da Bozok Tercüme Bürosu Ankara şubelerine elden ulaştırarak, bu çeviri hizmetini alabilirsiniz. Tercüme Bürosuna gelmeden de tüm onay süreçleri yapılmak suretiyle, adresinize kargo ile gönderme seçenekleri de mevcuttur.

Doğum Kayıt Örneği / Formül A belgesinin en çok çevirisi yapılan diller şöyle sıralanabilir:

Formül A İngilizce Tercüme

Formül A Almanca Tercüme

Formül A Rusça Tercüme

Formül A Fransızca Tercüme

Formül A İtalyanca Tercüme

Formül A İspanyolca Tercüme

Formül A Portekizce Tercüme

Formül A Romence Tercüme

Formül A Bulgarca Tercüme

Formül A Yunanca Tercüme

Formül A Felemenkçe Tercüme

Formül A İsveççe Tercüme

Formül A Norveççe Tercüme

Formül A Danca Tercüme

Formül A Lehçe Tercüme

Formül A Sırpça Tercüme

Formül A Boşnakça Tercüme

Formül A Ukraynaca Tercüme

Formül A Arapça Tercüme

Formül A Farsça Tercüme

Formül A Macarca Tercüme

Formül A Çekçe Tercüme

Formül A Slovakça Tercüme

Formül A Çince Tercüme

Formül A Japonca Tercüme

Formül A Korece Tercüme

Formül A belgesinde hangi bilgiler bulunur, sorusunun cevabı olarak; Düzenleyen Devlet, Düzenleyen Nüfus İdaresi, Doğum tarihi ve yeri, Soyadı, Adı, Kimlik numarası, Cinsiyeti, Baba adı, Anne adı, Nüfus kayıtlı olduğu yer gibi bilgiler yer alır.

Formül A çevirileri Noter Yeminli Tercüme Büroları tarafından yapılır. Çeviriyi Yeminli Tercümanların yapması gereklidir. Bozok Tercüme bünyesinde bulunan, tüm dillerdeki Yeminli Tercüman kadrosu ile bu hizmeti vermektedir.

 

Etiketler: 

Bozok Yeminli Tercüme Hizmetleri whatsapp numarası