FRANSIZCA TERCÜME / ÇEVİRİ 

Fransızca tercüme konusunda profesyonel hizmet veren Bozok Tercüme, tüm Fransızca çeviri projelerinizi en uygun fiyatlara kaliteli bir şekilde ve en kısa sürede yapmaktadır.

Fransızca Hint-Avrupa dil grubundan olup, Latin kökenli bir dildir. Fransa’nın resmi dili olmakla birlikte birçok ülkenin de resmi dili ya da ikinci dili olarak kullanılmaktadır. Avrupa da Belçika, Lüksemburg, İsviçre bu dili kullanmaktadır.  Avrupa dışında özellikle Afrika kıtasında çok yaygın olarak kullanılan dildir.  Kongo, Kamerun, Madagaskar, Fildişi Sahili, Nijer, Senegal, Gine, Çad, Ruanda, Burundi, Benin, Orta Afrika Cumhuriyeti gibi Orta Afrika ve Batı Afrika ülkelerinde resmi dil olarak kullanılır.  Fas, Cezayir, Tunus, Suriye, Lübnan bölgelerinde, Vietnam’da ve Kanada’da Fransızca konuşulmakta ve kullanılmaktadır. Dolayısıyla dünyanın birçok ülke ve bölgesinde Fransızca uluslararası geçerliliği olan bir dildir. Bu denli yaygın kullanılması dünya genelinde Fransızca Öğrenmek için geçerli bir sebeptir ve talep görmektedir. Çok sayıda Fransızca Sözlük ve Fransızca Translate uygulamalarına kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Fransızca tercüme

Bu kadar çok ülkede geçerli bir dil olması Fransızca Tercümeyi çok önemli kılmaktadır. Fransızca Tercüman, konusunda uzman ve deneyimli olmalıdır. Ayrıca Yeminli Fransızca Tercüman olması, resmi belgelerin onaylanması sürecinde zorunluluktur. Tercüme Bürosu Ankara ve Tercüme Bürosu Bursa olarak, tüm konularda Türkçe – Fransızca ve Fransızca – Türkçe Tercüme yapmaktayız. Yine aynı şekilde Fransızca Tercüme Bürosu İstanbul ve tüm Türkiye genelinde Fransızca Çeviri hizmeti vermekteyiz. Noter Yeminli Fransızca Tercüman kadromuz ile kaliteli hizmeti uygun fiyatlara sunmaktayız.

Bozok Tercüme olarak, Teknik Tercüme,  Ticari Tercüme, Hukuki Tercüme,  Akademik Tercüme,  Tıbbi Tercüme Hizmeti vermekteyiz. Fransızca Yeminli Tercüme hizmeti verdiğimiz bazı konu başlıkları aşağıda belirtilmiştir.

Fransızca Tıbbi Çeviri: Ameliyat raporları, Adli tıp raporları, Doktor raporları, Analiz raporları, Bilimsel makaleler, Hasta raporları, Hastane raporları, İlaç patentleri, İlaç prospektüsleri, Klinik raporlar, Medikal cihazlar, Medikal donanımlar, Medikal ürün patentleri, Prospektüsler, Raporlar, Reçeteler, Sağlık raporları, Sağlık sertifikaları, Tahlil sonuçları, Tıbbî araç – gereçler, Tıbbi belgeler, Tıbbi makaleler, Tıbbi raporlar, Tıbbi teşhis ve tedavi cihazları, Tıbbi uygulamalar, gibi konu ve belgelerde Tıbbi Çeviri hizmeti vermekteyiz.

Fransızca Hukuki Tercüme: Ticari Sözleşme ve Anlaşmalar, Mahkeme Kararları, Vekâletnameler, Uluslararası Anlaşmalar, Kararlar, Distribütörlük Sözleşmeleri, Dava Dilekçeleri, Toplantı Tutanakları, Beyanlar, İlamlar, Dilekçeler, Mevzuatlar, Kanunlar, Şartnameler, Genelgeler, Hukuki metinler, Hukuki makaleler, Hukuki yazışmalar,  Tebliğler, Tutanaklar, Tüzükler, Veraset İlamları, Yasalar, gibi konularda Hukuki Tercüme –  Çeviri hizmetleri vermekteyiz.

Fransızca Ticari Tercüme: Analiz Sertifikaları, Akreditifler, Anlaşmalar, Beyannameler, Bilançolar, Ekstreler, Faturalar, Formlar, Gelir tabloları, Kurumlar Vergisi Beyannameleri, Hesaplar, İbranameler, İhale Dokümanları, İhale Şartnameleri, Ürün Tanıtım Bilgileri, Kararlar, Kurul kararları, Mukaveleler, Muvafakatnameler, Poliçeler, Projeler, Raporlar, Resmi belgeler, Ruhsatlar, Senetler, Sertifikalar, Sigorta, Sirküler, Sözleşmeler, Şartnameler, Spesifikasyonlar, Taahhütnameler, Temliknameler, Ticaret Sicil Gazeteleri, Yazışmalar, Yönetmelikler gibi konularda Ticari Çeviri Hizmeti vermekteyiz.

Fransızca Teknik Tercüme: Makine Tercümeleri, Teknik Kitapçık Tercümeleri, Teknik Resim ve Çizim Tercümeleri, Kurulum Tercümeleri, Teknik Eğitim Tercümesi, Teknik Belge Tercümeleri, Teknik Metin Tercümeleri, Deney Tercümeleri, Rapor Tercümeleri, Elektrik /Elektronik alet tercümeleri, Tablo ve Gösterim Tercümeleri, Lisans ve Patent Tercümeleri, Teknik Şartname Tercümeleri, Teknik – Mekanik Cihaz Tercümeleri gibi konu ve belgelerde Fransızca Teknik Tercüme hizmeti vermekteyiz.

Bunlar haricinde Fransızca yeminli çeviri konusunda burada belirtemediğimiz, Diploma Tercümesi, Transkript Tercümesi, Pasaport Tercümesi,  Kimlik Tercümesi, Sürücü Belgesi Çevirisi, İkamet Belgesi Tercümesi, Emeklilik Evrakları Tercümesi gibi tüm konularda Noter Yeminli Çeviri Hizmeti, Bozok Tercüme güvencesi ile verilmektedir.

Türkiye’nin her yerine bu hizmetleri ulaştırabilmekteyiz. Sizin adınıza Noter – Apostil onayı gerektiren belgelerinizin onaylarını yaparak, ücretsiz bir şekilde adresinize gönderiyoruz. İstanbul, Ankara ve Bursa şubelerimiz başta olmak üzere hangi lokasyonda olursanız olun, Tercüme Hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Tercüme Ücretleri, belge içerik ve hacmine göre hesaplanmaktadır. 1000 karakter boşluksuz harf üzerinden birim baz alınarak  Tercüme Fiyatları belirlenir. Büyük hacimli işlerde toplam fiyat olarak da belirlenebilir.

Fransızca Sözlü Tercüme Ücreti ise günlük ya da saatlik olarak hesaplanmaktadır.

Simultane Tercüme Ücreti de günlük olarak hesaplanır.

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No: 199 Şişli - İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi
Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer – Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48


+