İNGİLİZCE TERCÜME / ÇEVİRİ

İngilizce tercüme , çeviri sektörünün dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan bölümüdür. Birçok ülkenin resmi dili olmakla birlikte hemen her ülke için ikinci bir dil özelliği taşımaktadır. Bu yaygın kullanım İngilizce öğrenme kolaylıklarını beraberinde getirir. İngilizce kelimeler birçok dile geçmiş durumdadır. Ülkemizde de günlük konuşma dilinde birçok ingilizce kelime, ingilizce söz, ingilizce deyimler, ingilizce kısaltmalar görmek mümkündür. Çok sayıda ingilizce sözlük ve özellikle online ingilizce sözlük her an ulaşılabilinir durumdadır.

Ülkelerarası ticarette çoğu ülke anadilini kullanmakla birlikte İngilizce dilini de kullanmaktadır. Bu da çeviri sektöründe İngilizce tercüme – İngilizce çeviri hakimiyetini getirmiştir. Hemen herkes İngilizce öğreniyor veya İngilizce konuşma yapıyor olsa da çeviri yapmak, tamamen profesyonellik isteyen bir durumdur. Özellikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun Dil edebiyat, öğretmenlik, İngilizce mütercim tercümanların yanında İngilizce eğitim veren üniversitelerde mezun kişiler de İngilizce çeviri yapabilmektedir.

Yeminli tercüme yapmak için sadece ilgili bölümlerden mezun olmak yeterli olmaz. İngilizce yeminli tercüman olmak için Türkiye’nin herhangi bir noterinden İngilizce Yemin Zaptı çıkarılması gereklidir. Ayrıca adliyelerde ve tapu dairelerinde yeminli tercümanlık yapabilmek için adliyelerden alınan Adli Bilirkişi Tercümanı belgesi alması gerekecektir. Bunların yanında uzmanlık alanlarında yetkin olunması, mesela İngilizce teknik veya hukuki tercüme yapabilecek uzmanlıklara sahip olunması gereklidir.

Diğer tüm dillerde olduğu gibi İngilizce dilinde de uzmanlık alanları olup, bunlar;

İngilizce Teknik Tercüme

İngilizce Hukuki Tercümeler

İngilizce Tıbbi Tercümeler

İngilizce Noter Yeminli Tercüme

İngilizce Akademik Tercümeler

İngilizce Ticari Tercümeler

İngilizce Edebi Tercümeler

İngilizce Sözlü – Ardıl Tercümeler

İngilizce Simultane Tercümeler

İngilizce tercüme

gibi başlıklar altında değerlendirilebilir. Bunlara ilaveten İngilizce Redaksiyon da bir başlık olarak sıralanabilir.

Yukarıda belirtilen her bir uzmanlık gerektiren alanlarda İngilizce noter yeminli tercüme ya da sadece İngilizce Tercüman olarak adlandırabileceğimiz tercümanlarımız tarafından İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce çeviri hizmetini Bozok Tercümenin güvencesi ile sunmaktayız.

İngilizce Tercümenin hızlı bir şekilde kaliteli ve uygun fiyatlara yapılması profesyonellik gerektiren bir durumdur. Tercüme fiyatları hesaplamasında bu üç özellik göz önünde bulundurularak, en makul fiyatlandırma yapılmaktadır. İngilizce çeviri fiyatları birim fiyat üzerinden ya da büyük hacimli projelerde toplam fiyat üzerinden yapılmaktadır. Tüm çeviri işlerimizde kendimizi müşteri yerine koyarak empati yapıp, tüm süreçleri buna göre yönetiriz.

 Tercüme Bürosu Ankara, Tercüme Bürosu İstanbul ve Tercüme Bürosu Bursa başta olmak üzere, Türkiye’nin her bir köşesine İngilizce Tercüme/Çeviri hizmeti vermekteyiz.

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa - 1

Bağlarbaşı Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi Dağlar Apt. No: 182 İç Kapı No: 3 Osmangazi/ Bursa
TEL : +90 224 245 75 75
GSM : +90 530 037 28 75

Bursa - 2

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mah. Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer/Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad.
Cevher Apt: 3/2 Kat: 1 Mecidiyeköy/İstanbul
GSM: +90 537 215 81 48


+