NOTER YEMİNLİ TERCÜME BÜROLARI

Noter Yeminli Tercüme Büroları, Türkiye’de çeviri işlerinin yapıldığı bürolardır. Tercüme Büroları herhangi bir odaya bağlı olmayıp, kendi başına tüzel veya özel statüde olması yanında dernek ve federasyon şeklinde birliktelikler de oluşturmaktadırlar. Tercüme Bürolarında yapılan çeviriler resmi olarak kabul edilmese de kısmen resmi olarak da değerlendirilebilir. Noter Onayı gerektiren belgelerin çevirilerinde Noter Yeminli Tercüme Bürosu kaşesi ile Yeminli Tercüman imzası gerekli olmaktadır. İşte bu noktada noter onayı ile birlikte resmiyet kazanan bir durumu vardır. Ayrıca çeviri belgelerinin ibraz edileceği kuruma göre, Yeminli Tercüme Bürosu kaşe ve imzası yeterli olarak görülmesi halinde yine resmi hüviyet kazanmış olur. Ancak tek başına Tercüme Bürosu onayı bir belgeye resmiyet kazandırmaz.

Noter Yeminli Tercüme Büroları
Yeminli Tercümanlar, Noter tarafından verilen Yemin Zaptı ile resmi olarak Çeviri yapabilir duruma gelirler. Temelde Notere bağlı olsalar da genellikle serbest çevirmen ya da kadrolu çevirmen olarak Tercüme Büroları bünyesinde çeviri yapmaktadırlar. Tercüme Bürolarına bağlı olmadan da elbette ki Yeminli Çeviri yapabilirler. Bunun yanında Yemin Zaptı olmayıp, çok ileri seviyede çeviri yapan tercümanlar da mevcuttur. Bunlar genellikle imza- kaşe gerektirmeyen çevirileri yaparlar.

Yeminli Tercüme Büroları İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, Türkiye’nin birçok şehrinde vardır. Ancak en fazla Tercüme Bürosu Ankara ve İstanbul’dadır. Günümüzde gelişen iletişim araçlarıyla beraber artık çok uzak yerlerde olsanız da farklı şehirlerden hatta yurtdışından İstanbul Tercüme Büroları ve Ankara Tercüme Bürolarına çeviri yaptırabilirsiniz. Müşteri adına Noter ve Apostil onayları da yine bu Tercüme Ofisleri tarafından yapılmaktadır. Tek yapmanız gereken, çevirisini yaptırmak istediğiniz dokümanlarınızı e-mail ya da posta yolu ile veya dosya gönderimi yapabileceğiniz çeşitli telefon uygulamalarından Tercüme Bürosuna ulaştırmak, fiyat teklifi alıp, onay vermeniz. Tercüme Bürosuna gitmeden evinizden ya da işyerinizden bu hizmeti alabilirsiniz.
Noter Yeminli Tercüme Büroları, hemen tüm dillerde çeviri hizmeti vermektedirler. En yaygın kullanılan dillerden İngilizce Tercüme, Almanca Tercüme, Rusça Tercüme, Fransızca Tercüme, Arapça Tercüme, İspanyolca Tercüme başta olmak üzere, tüm resmi dillerden yerel lehçelere varıncaya kadar Çeviri Hizmeti verilmektedir.


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa - 1

Bağlarbaşı Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi Dağlar Apt. No: 182 İç Kapı No: 3 Osmangazi/ Bursa
TEL : +90 224 245 75 75
GSM : +90 530 037 28 75

Bursa - 2

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mah. Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer/Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad.
Cevher Apt: 3/2 Kat: 1 Mecidiyeköy/İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48


+