ROMENCE TERCÜME / ROMENCE ÇEVİRİ

Romence Tercüme, Hint-Avrupa dil grubuna bağlı Latin dillerinden Doğu Romen kolundandır. Romanya ve Moldova Cumhuriyeti’nin resmi dilidir. Romence alfabesi Latin alfabesidir.

Romence tercüme

Romence Tercüme, ülkemizde yaygın olarak kullanılan çeviri dillerinden biridir. Romanya-Moldova ve Türkiye arasındaki Ticari, Kültürel, Turizm vb. tüm başlıklarda gelişen ilişkilere bağlı olarak, Romence Çeviri ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Özellikle iki ülke vatandaşları arasında aile birleşimi- evlilik yaygındır. Evlenme Cüzdanı tercümesi yoğun olarak yapılmaktadır. Buna bağlı olarak Nikah Dairelerine ibraz edilmesi gereken Romence Doğum Belgesi Tercümesi, Formul A tercümesi, Romence Bekarlık Belgesi Tercümesi, Romence Boşanma Kararı Tercümesi ve Romence Pasaport Tercümesi yaygın olarak yapılmaktadır. Bu tür belgeler Romanya ya da Moldova’dan alındığı zaman mutlaka Apostil Onayı da yaptırılarak Türkiye’ye getirilmelidir. Türkiye’de Yeminli Tercüme Büroları vasıtasıyla Romence Yeminli Tercüman tarafından çevirileri yapılmalı ve Noter onayı da yaptırılarak, Nikah Dairelerine ibraz edilmedir.

Türk firmalarının Romanya ve Moldova’da yatırımlarının her geçen zamanda artarak devam etmesiyle bu alanda Romence çeviri ihtiyacı artmaktadır. Romence Ticari Çeviri, Romence Teknik Tercüme ve Romence Hukuki Çeviri alanlarında çeviri hacmi buna bağlı olarak artış göstermektedir. Özellikle Türk Şirketlerinin İmza Sirküleri, Şirket Kuruluş Belgeleri, Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi, Vergi Levhası, İş Bitirme Belgeleri Çevirisi gibi şirketlere ait bilgiler içeren dokümanların Türkçe Romence Çeviri ve Romence Türkçe Çeviri işlemleri yoğun olarak yapılmaktadır. Aynı şekilde Romanya ya da Moldova’da İhaleye giren firmaların çeviri ihtiyaçları noktasında; İhale Teknik Şartnamesi, İhale Dokümanları gibi belgelerin Romence Türkçe Yeminli Tercüme yapılması noktasında da Bozok Tercüme olarak hizmet vermekteyiz.

Romence Diploma Tercümesi, Romence Transkript Tercümesi, Romence Doğum Belgesi Tercümesi, Romence Kimlik Tercümesi, Romence Ehliyet Tercümesi gibi bireysel dokümanların çevirileri uygun fiyatlarla ve kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, İstanbul, Ankara ve Bursa şubelerimiz başta olmak üzere, bize ulaşabilir, mail ya da posta yoluyla evraklarınızı gönderebilirsiniz. Romence Türkçe Yeminli Çeviri veya tersi yönde Türkçe Romence Yeminli Tercüme yaparak, eğer gerekli ise Noter ve Apostil onaylarını sizin adınıza yaparak, adresinize ücretsiz kargo ile teslim edebiliriz.

Sözlü ve Simultane Tercüme Hizmetimiz de mevcut olup, ihtiyaçlarınıza göre Yeminli Tercüman temini sağlayabiliriz. Romence Sözlü Çeviri Fiyatları ve Simultane Çeviri Fiyatları, işin konusuna ve zamanına göre değişkenlik göstermektedir. Net fiyat hesaplaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Romence Tercüme Fiyatları yazılı olarak ise, 1000 karakter üzerinden değerlendirilmektedir.

Romence Tercüme Hizmeti verdiğimiz bazı lokasyonlar aşağıda belirtilmiştir:

İstanbul Tercüme Bürosu

Ankara Tercüme Bürosu

Bursa Romence Tercüme

Adana Tercüme Bürosu

Mersin Tercüme Bürosu 

Antalya Tercüme Bürosu 

Konya Tercüme Bürosu 

Bolu Tercüme Bürosu 

Kayseri Tercüme Bürosu 

Tekirdağ Tercüme Bürosu

Kocaeli Tercüme Bürosu 

Gebze Tercüme Bürosu

Kızılay Romence Tercüme

Şişli Tercüme Bürosu

Kadıköy Tercüme Bürosu

İzmir Tercüme Bürosu

Beşiktaş Tercüme Bürosu

Bakırköy Tercüme Bürosu

 

 

 

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No: 199 Şişli - İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi
Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer – Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48


+