YEMİNLİ TERCÜME

Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli Tercüman tarafından yapılmış çeviriler, Yeminli Tercüme olarak adlandırılır. Çeviriler, Yeminli Tercüman imzası mevcut olduğu durumlarda yarı resmi nitelik kazanabilir. İbraz edilecek kurumun isteğine göre sadece Yeminli Tercüman imza ve kaşesi yeterli olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ibraz edilecek kuruma göre resmiyet kazanmıştır. Tam resmiyet kazanması aşaması ise resmi olarak Noter Yeminli Tercüme olarak adlandırılır ki; bu durumda Yeminli Çevirmen tarafından yapılan tercümenin Noterden onaylanması ile gerçekleştirilir. Noterden tasdiklenen belge artık Noter Yeminli Tercümedir ve ilgili tüm kurumlar nezdinde resmiyet kazanmıştır.

Yeminli Tercüman Nedir?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş, Yemin Zaptı çıkarılmak istenen dili bildiğini belgeleyebilen ve Noterin uygun görmesi halinde, ilgili tercüman adına Noterlikçe çıkarılan Yemin Zaptı ile  Yeminli Tercüman olunur.

Yeminli Tercüme, Yeminli Çeviri, İngilizce Yeminli Tercüme, İngilizce Yeminli Çeviri, Almanca Yeminli Çeviri, Noter Yeminli Tercüme, Yeminli Tercüme Ankara, Yeminli Tercüme İstanbul, Yeminli Tercüme Büroları, Yeminli Çeviri Büroları, Yeminli Tercüme Büroları Ankara, Yeminli Terc�

Yeminli Tercüman tarafından yapılan bir belgenin noterden onaylanabilmesi için, ilgili noterde Yemin Zaptı bulunması gereklidir. Bir noterden alınan yemin zaptı başka bir noterlikte geçerli değildir, dolayısıyla yemin zabıtları her noterden ayrı ayrı alınır. Diğer bir noterde Tercüman Yemin Zaptı yok ise, noter çeviri dokümanlarını tasdiklemez. Mutlaka ilgili tercümanın ilgili noterde zaptının olması gereklidir.

Yeminli Tercüme yaptırılması gereken belgeler çok çeşitlilik göstermektedir. Belge içeriklerine ve ibraz edilecek kurum isteğine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Örneğin herhangi bir kurum, sadece Yeminli Tercüman İmza ve kaşesini yeterli görürken, bir başka kurum Noterden tasdikli olarak ibraz edilmesini isteyebilir.

Örnek verecek olursak; Türkiye’den Alman makamlarına ibraz edilen dokümanların büyük çoğunluğunda sadece Yeminli Almanca Tercüme kaşe ve imzası yeterli olurken, Avusturya makamlarına verilecek tüm Almanca Tercümeler, noterden tasdikli olarak istenmektedir. Yine farklı bir örnek olarak, bir kullanım kılavuzu ya da web site tercümesi gibi çevirilerde yeminli tercüme kaşesi ya da imzası aranmaz.

Buna benzer, ehliyet, sertifika, diploma, ikamet belgesi, doğum belgesi, Adli sicil belgesi gibi birçok belgeler Yeminli Tercüme olarak yapılmalıdır.

Bozok Tercüme, Türkiye’nin her noktasına Yeminli Tercüme Hizmeti vermektedir. Özellikle Yeminli Tercüme İstanbul  ve  Yeminli Tercüme Ankara  şubelerimize ya da şubelerimize hiç uğramadan telefon ve e-mail yoluyla bize ulaştıracağınız dokümanlarınızın, Yeminli Tercümesini yaparak adresinize ücretsiz olarak kargo ile ulaştırmaktayız.

Yeminli Tercüme Fiyatları, normal tercüme ücretleri ile aynıdır. Bazen farklı gibi algılanmasının sebebi, Noter tasdiki ile ilgili olabilir ki, buradaki fark Çeviri Ücreti değil, Noter Tasdik Ücreti dolayısıyla olmaktadır.

Yeminli Çeviri Hizmeti verdiğimiz bazı konu başlıkları aşağıda belirtilmiştir.

Yeminli Pasaport Çevirisi

Yeminli Doğum Belgesi Çevirisi

Yeminli Diploma Çevirisi

Yeminli Adli Sicil Belgesi Çevirisi

Yeminli Ehliyet Çevirisi

Yeminli Transkript Çevirisi

Yeminli İkametgah Belgesi Çevirisi

Yeminli Taahhütname Çevirisi

Yeminli Vekaletname Çevirisi

Yeminli İmza Sirküleri Çevirisi

Yeminli Muvafakatname Çevirisi

Yeminli Ticaret Sicili Gazetesi Çevirisi

Yeminli Tercüme Hizmeti verdiğimiz bazı diller aşağıda belirtilmiştir.

Yeminli İngilizce Tercüme

Yeminli Almanca Tercüme

Yeminli Arapça Tercüme

Yeminli Farsça Tercüme

Yeminli Fransızca Tercüme

Yeminli İtalyanca Tercüme

Yeminli Rusça Tercüme

Yeminli İspanyolca Tercüme

Yeminli Portekizce Tercüme

Yeminli Yunanca Tercüme

Yeminli Bulgarca Tercüme

Yeminli Felemenkçe Tercüme

Yeminli Sırpça Tercüme

Yeminli Boşnakça Tercüme

Yeminli Romence Tercüme

Yeminli Türkmence Tercüme

Yeminli Kazakça Tercüme

Yeminli Özbekçe Tercüme

Yeminli Kırgızca Tercüme

Yeminli Danca Tercüme

Yeminli İsveççe Tercüme

Yeminli Fince Tercüme

Yeminli Lehçe Tercüme

Noter Yeminli Tercüme Hizmeti verdiğimiz bazı lokasyonlar aşağıda belirtilmiştir.

Yeminli Tercüme Ankara

Yeminli Tercüme İstanbul

Yeminli Tercüme Anadolu Yakası

Yeminli Tercüme Avrupa Yakası

Yeminli Tercüme İzmir

Yeminli Tercüme Bursa

Yeminli Tercüme Konya

Yeminli Tercüme Eskişehir

Yeminli Tercüme Kocaeli

Yeminli Tercüme Tekirdağ

Yeminli Tercüme Samsun

Yeminli Tercüme Şişli

Yeminli Tercüme Kızılay

Yeminli Tercüme Çankaya

Yeminli Tercüme Yenimahalle

Yeminli Tercüme Keçiören

Yeminli Tercüme Bakırköy

Yeminli Tercüme Beşiktaş

Yeminli Tercüme Sarıyer

Yeminli Tercüme Kadıköy

Yeminli Tercüme Esenyurt

Yeminli Tercüme Beylikdüzü

 

Etiketler: 

Bozok Yeminli Tercüme Hizmetleri whatsapp numarası