TERCÜME BÜROLARI

Tercüme Bürosu Nedir?

Genel bir tanımlamayla, bünyesinde kadrolu ya da kadrosuz olarak Yeminli Tercüman bulunduran, çeviri hizmetleri verilen yasal kuruluşlara Tercüme Bürosu denilir. Tercüme Ofisi, Çeviri Ofisi, Çeviri Bürosu gibi farklı isimlendirmeler de yapılmakla birlikte hepsi aynı anlama gelmektedir. Tercüme Büroları, kısmen noterlere bağlı olarak çalışır. Tercüman yemin zabıtları noterler tarafından verilmektedir. Noter tasdiki gereken durumlarda dokümanlar öncelikle Tercüme Bürolarında çevirisi yapılıp ardından noterden onayları yapılır. Noter onayı yapılabilmesi için de çeviriyi yapan tercümanın ilgili noterde yemin zaptı bulunması gereklidir. Noter tasdiki gerektirmeyen çeviri işlerinde noter ile tercüme bürosu arasında bir bağ kurulması gerekli değildir. Sadece noter onayı istenen durumlarda bu bağlantı gereklidir.

Neden Bozok Tercüme?

Tercüme Ofislerinde hemen tüm dillerde çeviriler yapılmaktadır. Tercüme Bürosunun bünyesinde bulunan Yeminli Tercüman ağı ile ilgili bir durumdur. Bazı Çeviri Ofislerinde tüm dillerde çevirmen bulunmayabilir. Bozok Tercüme, tüm dillerde Yeminli Tercüman kadrosu ile hizmet veren öncü bürolardan biridir. Alanında uzman ve deneyimli yeminli tercümanları ile zamanında iş teslimi yapan, fiyatları oldukça makul tutabilen profesyonel hizmet veren bir Tercüme Bürosudur. Tercüme Büroları AnkaraTercüme Büroları İstanbul ve Tercüme Büroları Bursa şubeleri ile yerinde hizmet vermekle birlikte, Türkiye’nin her noktasına Noter Yeminli Tercüme Hizmeti vermektedir. Günümüz teknolojik imkanları ve ulaşım araçları sayesinde artık yerinizden kalkmadan tüm çeviri ve onay süreçleri dahil bir paket halinde bu hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Tek yapmanız gereken Bozok Tercüme iletişim adreslerinden bize ulaşmanız.

Tercüme Büroları hangi dillerde çeviriler yapar?

Tercüme Büroları tüm dillerde çeviriler yapabilir. Bir büronun Yeminli Tercüman kadrosu ile alakalı bir durumdur. Bozok Tercüme tüm resmi dillerde ve bazı yerel dillerde de çeviri hizmeti vermektedir. Örnek olarak aşağıda bazı diller belirtilmiştir.

İngilizce Tercüme, Almanca Tercüme, Arapça Tercüme, Farsça Tercüme, Fransızca Tercüme, İtalyanca Tercüme, Rusça Tercüme, İspanyolca Tercüme, Portekizce Tercüme, Yunanca Tercüme, Bulgarca Tercüme, Felemenkçe Tercüme, Sırpça Tercüme, Boşnakça Tercüme, Romence Tercüme, Türkmence Tercüme, Kazakça Tercüme, Özbekçe Tercüme, Kırgızca Tercüme, Danca Tercüme, İsveççe Tercüme, Fince Tercüme, Lehçe Tercüme

Tercüme alanları ve çevirisi yapılan bazı belgeler ise söyle sıralanabilir:

Akademik Tercüme, Hukuki Tercüme, Teknik Tercüme, Ticari Tercüme, Edebi Tercüme, Tıbbi Tercüme, Sözlü Tercüme, Simultane Tercüme, Noter Yeminli Tercüme, Yeminli Tercüme. Bireysel bazlı tercüme dokümanı için ise; Pasaport Tercümesi, Kimlik Tercümesi, Doğum Belgesi Tercümesi, Diploma Tercümesi, Transkript Tercümesi, Adli Sicil Belgesi Tercümesi, Ehliyet Tercümesi, İkametgah Belgesi Tercümesi, Taahhütname Tercümesi, Vekaletname Tercümesi, Muvafakatname Tercümesi, Mahkeme Kararı Tercümesi gibi örnekler verilebilir.

 

 

Etiketler: 

Bozok Yeminli Tercüme Hizmetleri whatsapp numarası