FARSÇA TERCÜME / FARSÇA ÇEVİRİ

Farsça Tercüme; Farsça, İran Cumhuriyeti’nin resmi dili olup, Afganistan, Tacikistan, Özbekistan, Basra Körfezi ülkelerinde de konuşulan bir dildir. Bir kültür ve Edebiyat dilidir. İslam kültüründe Arapçadan sonra ikinci dildir. Arapçaya, Türkçeye ve Hindistan’a kadar olan bölgelerde tüm dil ve lehçelere etkileri olmuştur. Afganistan ve Tacikistan’da resmi dil statüsündedir. Hint-Avrupai dil grubundandır. Dünyada 100 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan bir dildir. Arap Alfabesi ile yazılan Farsça, sağdan sola yazılır. Fars alfabesi 32 harften oluşur.

Farsça tercüme

Farsça rakamlar, Latince karşılığı ve okunuşları aşağıda görebilirsiniz

0 – ۰ –صفر -(sefr) =sıfır

1- ۱– يك – ( yek) = bir

2 – ۲ – دو -(do) = iki

3- ۳ – سه -(se) = üç

4 – ۴ – چهار -(çahar-çehar) = dört

5 – ۵ – پنج – ( panc-penc) = beş

6 – ۶ – شش – ( şeş) = altı

7 – ۷ – هفت – ( haft-heft) =yedi

8 – ۸ – هشت – (haşt-heşt) = sekiz

9 – ۹ – نه – ( noh) = dokuz

10 – ۱۰ – ده ( da-deh) = on

 

Fars dili ve edebiyatının Çin’den Afrika’ya kadar geniş bir sahada etkileri vardır. Farsça kelimeler, Farsça Sözler, Farsça Şiirler, Farsça Şarkılar, Farsça Kitaplar diğer kültür ve dilleri etkilemiştir. Türkçe dilinde de birçok farsça kelimeler mevcuttur.

Farsça Türkçe Tercüme ve Türkçe Farsça Tercüme, çeviri konusunda yaygın ve geniş alanları kapsayan ve her zaman ihtiyaç duyulan çeviri gruplarındandır. Türkiye ile İran arasındaki tarihi ve kültürel bağlardan hareketle iki ülke arasındaki tüm ticari, siyasi, ekonomik, kültürel, turizm, sosyal, dini vb. tüm alanlarda olan etkileşimlerle birlikte çeviri ihtiyacı da buna paralel olarak seyir etmektedir.

Bozok Tercüme olarak, her tür ve konuda Farsça Tercüme / Farsça Çeviri Hizmeti vermekteyiz. Farsça Tercüme İstanbul, Farsça Tercüme Ankara ve Farsça Tercüme Bursa şubelerimiz başta olmak üzere, Türkiye’nin her noktasında Farsça Yeminli Tercüme hizmeti alabilirsiniz. Noter Yeminli Farsça Tercüman kadromuz ile sizlere bu hizmeti sunmaktayız.  Farsça Çeviri yaptırmak istediğiniz evraklarınızı mail atmanız ya da whatsapp üzerinden resimlerini göndermeniz halinde, size en uygun fiyatlandırmaları yaparak, hızlı bir şekilde çevirisini yapıp, adresinize ücretsiz olarak kargo ile gönderebiliyoruz.

Farsça Tercüme konularından bazıları başlıklar şeklinde aşağıda belirtilmiştir.

Farsça Ticari Tercüme başlığı altında; Analiz Sertifikaları, Akreditifler, Anlaşmalar, Beyannameler, Bilançolar, Ekstreler, Faturalar, Gelir tabloları, Kurumlar Vergisi Beyannameleri, İhale dokümanları, İhale Şartnameleri, Ürün Tanıtım Bilgileri, İhale Dosyaları, Kararlar, Poliçeler, Projeler, Raporlar, Resmi belgeler, Ruhsatlar, Senetler, Sertifikalar, Sirküler, Sözleşmeler, Şartnameler, Spesifikasyonlar, Taahhütnameler, Ticaret Sicil Gazeteleri, Tüzükler, Yönetmelikler gibi konu ve belgelerde Farsça Ticari Çeviri Hizmeti vermekteyiz.

Farsça Hukuki Tercüme başlığı altında; Hukuki Sözleşmeler, Ticari Sözleşme ve Anlaşmalar, Mahkeme Kararları, Vekâletnameler, Uluslararası Anlaşmalar, Yönetmelikler, Distribütörlük Sözleşmeleri, Dava Dilekçeleri, Toplantı Tutanakları, Beyanlar, Dilekçeler, Kanunlar, Şartnameler, Genelgeler, Başvurular, Hukuki Metinler, Hukuki Makaleler, Hukuki Yazışmalar,  Raporlar, Tebliğler, Tutanaklar, Tüzükler, Veraset İlamları, Yasalar gibi konu ve belgelerde Farsça Noter Yeminli Tercüme – Hukuki Çeviri Hizmeti vermekteyiz.

Farsça Tıbbi Tercüme başlığı altında; Ameliyat raporları, Adli tıp raporları, Doktor raporları, Analiz raporları, Araştırma raporları, Bilimsel makaleler, Hasta bilgileri içerikli dokümanlar, Hasta raporları, Hastane raporları, İlaç katalogları, İlaç patentleri, İlaç prospektüsleri, Klinik deneyler, Klinik raporlar, Klinik tanıtım yazıları, Medikal araç-gereçler, Medikal cihazlar, Medikal donanımlar, Medikal yayınlar, Patent başvuruları, Prospektüsler, Raporlar, Reçeteler, Sağlık raporları, Sağlık sertifikaları, Tahlil sonuçları, Tanı, Tedavi, Tıbbi aletler, Tıbbî araç – gereçler, Tıbbi belgeler, Tıbbi cihaz patentleri, Tıbbi cihaz teknik şartnameleri, Tıbbî cihaz ve araçlar, Tıbbi donanımlar, Tıbbi kitaplar, Tıbbi makaleler, Tıbbi raporlar, Tıbbi teşhis ve tedavi cihazları, Tıbbi uygulamalar, Tıbbi ürün broşürleri, Tıbbi ürün lisansları, Tıbbi ürün lisans ve patent belgeleri, Tıp kitapları, Tıp ve medikal ürünler, Uzman raporları gibi konu ve belgelerde Farsça Tıbbi Çeviri Hizmeti vermekteyiz.

Farsça Teknik Tercüme başlığı altında; Makine Tercümeleri, Teknik Kitapçık Tercümeleri, Teknik Resim ve Çizim Tercümeleri, Teknik Sistem Tercümeleri, Laboratuar Sistemleri, Teknik Eğitim Tercümesi, Teknik Belge Tercümeleri, Teknik Metin Tercümeleri, Deney Tercümeleri, Rapor Tercümeleri, Elektrik /Elektronik alet tercümeleri, Tablo ve Gösterim Tercümeleri, Lisans ve Patent Tercümeleri, Teknik Şartname Tercümeleri, Teknik – Mekanik Cihaz Tercümeleri gibi konu ve belgelerde Farsça Noter Yeminli Tercüme – Teknik Çeviri Hizmeti vermekteyiz.

Farsça Akademik Tercüme alanında; Tüm bilim dallarında gerçekleştirilen Araştırma, Makale, Tez, Rapor, Ödev gibi çalışmalar ile Farsça Kitap Çevirisi, Farsça Şiir Çevirisi gibi edebi alanlarda da profesyonel ve akademik personelden oluşan tercümanlarımız vasıtasıyla Farsça Akademik ve Farsça Edebi Çeviri Hizmeti vermekteyiz. Akademik Tercümeler, Araştırma Tercümeleri, Bilimsel Tercümeler, Öğrenci Ödev Tercümeleri, Tez Tercümeleri, Sunum Tercümeleri, Proje Tercümeleri, Yayın Tercümeleri, Diploma Tercümeleri, Kurs Belgeleri Tercümeleri, Öğrenci Belgeleri Tercümeleri, Başarı Belgeleri Tercümeleri, Sınav Belgeleri Tercümeleri, Okul Evrakları Tercümeleri, Başvuru Evrakları Tercümeleri gibi
her türlü akademik metin, konusunda uzman ve deneyimli yeminli tercümanlarımız tarafından Türkçe Farsça ve Farsça Türkçe olmak üzere her iki yöne de çevirileri yapılmaktadır.

FARSÇA WEB SİTESİ ÇEVİRİSİ

Gelişen teknoloji ile birlikte dünyaya açılmak ve standartları yakalamak için web tasarımı, şirketlerin uluslararası tanıtımı için çok önemli bir özellik olmaktadır. Profesyonelce hazırlanmış bir web sitesi, potansiyel tüketicilerin, şirketinizin müşterisi olmaları için ilk adımı oluşturur.
Ayrıca, İnternetin popülaritesi arttıkça, sitenize farklı milliyetlerden, farklı dilleri konuşan kişiler ulaşmaya başlayacaktır. Küresel ekonominin gereği olarak yurt dışı bağlantılarınız var ise internet sitenizi başta İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça  gibi diller başta olmak üzere diğer dillere tercüme ettirmeniz kaçınılmaz olacaktır.
Bozok Tercüme olarak, web sitenizin firmanızın vitrini olduğunun farkında olarak, gerekli teknolojik, kurgusal ve sistematik altyapı ve deneyime sahip bir şekilde site tasarımınızı ve Farsça diline tercümesini yaparak özellikle uluslararası piyasalara hitap etmesine aracı oluyoruz.

Web sitesi lokalizasyonunun avantajlarını kullanarak
•    Pazarınızın boyutunuzu arttırın
•    Global iş potansiyelinizi arttırın
•    Yeni pazarlara kolaylıkla ve güvenle girin.
•    Global pazarda güvenilirlik oluşturun.
•    Web siteniz dünyaya açılan pencerenizdir.
İyi tasarlanmış ve içerik olarak dolgun olan bir web sitesi, Dünyadaki işyerleri ve bireylere sizin ürün ve hizmetlerinizi tanıma olanağı sunar. Araştırmalar web kullanıcılarının kendi ana dillerinde  ticarete dört kat daha fazla yatkın olduklarını kanıtlamıştır. Bunun yüzünden, web lokalizasyonu şüphesiz İnternet pazarlama stratejisinin anahtarıdır.
Web sitenizi yerelleştirme kararı verdiğinizde, sadece tercüme yapmanız yeterli değildir. Web yerelleştirmesi bir biçimden, tamamen farklı bir biçime tam bir dönüşüm gerektirir. Yazılı dil tercümesi ile birlikte gerekli biçim değişikliklerinin, doğru bağlantıların ve kültürel farkların uyarlanması gerekir.
Bozok Tercüme olarak, uzman tercümanlar, teknik uzmanlar ve profesyonellerden oluşan bir ekiple, Türkçe Farsça olarak kapsamlı bir hizmeti uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Bozok Tercüme tüm bu hizmetleri, Noter Yeminli Farsça Tercüman ve Noter Yeminli Farsça Çevirmen kadrosu ile sizlere sunmaktadır. Çevirilerin onay aşamalarında gerekli olacağından, çeviri yapan kişilerin mutlaka Farsça Yeminli Tercüman olması gereklidir.

Farsça Sözlü Tercüme alanında da, konusunda uzman deneyimli Yeminli Tercümanlarımız tarafından hizmet sağlanmaktadır.

Farsça Tercüme Fiyatları, iş hacmi ve konusuna göre değişmekle birlikte 1000 karakter birim fiyat üzerinden değerlendirilmektedir. Sizler de uygun fiyata kaliteli hizmet almak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No: 199 Şişli - İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi
Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer – Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48


+