FORMÜL A TERCÜMESİ

Formül A tercümesi; Formül A uluslararası Doğum Kayıt Sertifikasıdır. İl ve ilçe Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenen bu belge, e-devlet sistemi üzerinden de temin edilebilmektedir. Doğum kayıt belgesi tercümesi; Formül A sertifikası çok dilli olarak düzenlenmesine karşın, içerik bilgileri sadece Türkçe olduğu için Türkçeden ilgili dile Çevirisi gereklidir. Belgenin alt kısmında kısaltma açılımları ve arka sayfasında ise madde açıklamaları on dilde belirtilmiştir.

Formül A belgesi çok yaygın olarak tercüme edilen belgelerden biridir. Yurtdışında İkamet, Yurtdışında oturum izni, Yurtdışında Evlilik, yurtdışında okul kaydı gibi birçok alanda talep edilen bir belgedir. Genellikle Formül A belgesinde Apostil onayı olması da istenir. Apostil onayı yaptırılmış halde Tercüme Bürosuna getirilen evrak, hangi dile isteniyorsa o dile çevrilerek, ilgili makamın isteği doğrultusunda sadece Yeminli Tercüme Bürosu kaşe-imzası ile ya da Noter Yeminli Tercüman tarafından çevirisi yapılmış olarak, Noterden de tasdiklenir ve yine talep edilmiş ise tekrar Apostil onayı yapılarak, ilgili kuruma ibraz edilir.

Bozok Tercüme tarafından Doğum kayıt belgesi tercümesi tüm dillerde yapmaktadır. İletişim kanallarından e-mail, whatsapp, posta yoluyla veya Bozok Tercüme Bürosu İstanbul ya da Bozok Tercüme Bürosu Ankara şubelerine elden ulaştırarak, bu çeviri hizmetini alabilirsiniz. Tercüme Bürosuna gelmeden de tüm onay süreçleri yapılmak suretiyle, adresinize kargo ile gönderme seçenekleri de mevcuttur.

Formül A tercümesi

Doğum Kayıt Örneği / Formül A belgesinin en çok çevirisi yapılan diller şöyle sıralanabilir:

Formül A İngilizce Tercüme

Formül A Tercümesi Almanca

Formül A Rusça Tercüme

Formül A Fransızca Tercüme

Formül A İspanyolca Tercüme

Formül A Portekizce Tercüme

Formül A Romence Tercüme

Formül A Bulgarca Tercüme

Formül A Yunanca Tercüme

Formül A Felemenkçe Tercüme

Formül A İsveççe Tercüme

Formül A Norveççe Tercüme

Formül A Danca Tercüme

Formül A Lehçe Tercüme

Formül A Tercümesi Sırpça

Formül A Boşnakça Tercüme

Formül A Ukraynaca Tercüme

Formül A Arapça Tercüme

Formül A Farsça Tercüme

Formül A Macarca Tercüme

Formül A Çekçe Tercüme

Formül A Slovakça Tercüme

Formül A Çince Tercüme

Formül A Japonca Tercüme

Formül A Korece Tercüme

Formül A Tercümesi İtalyanca

Formül A belgesinde hangi bilgiler bulunur, sorusunun cevabı olarak; Düzenleyen Devlet, Düzenleyen Nüfus İdaresi, Doğum tarihi ve yeri, Soyadı, Adı, Kimlik numarası, Cinsiyeti, Baba adı, Anne adı, Nüfus kayıtlı olduğu yer gibi bilgiler yer alır.

Formül A çevirileri Noter Yeminli Tercüme Büroları tarafından yapılır. Çeviriyi Yeminli Tercümanların yapması gereklidir. Bozok Tercüme bünyesinde bulunan, tüm dillerdeki Yeminli Tercüman kadrosu ile bu hizmeti vermektedir.

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No: 199 Şişli - İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi
Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer – Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48


+