NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ TERCÜMESİ

Nüfus Kayıt Örneği tercümesi; birçok dile çevirisi yapılan, içinde kimlik bilgilerinden, doğum bilgilerine ve kişilerin geçmiş dönemdeki kayıt hareketlerine kadar birçok bilgiyi barındıran bir belgedir. Birçok ülke vize başvurularında, oturum ve ikamet izinlerinde, vatandaşlık başvurularında ve daha birçok konuda Nüfus Kayıt Örneği talep etmektedir. Hangi ülkeye ibraz edilecekse o ülkenin resmi diline çevirileri yapılmaktadır. Örneğin Almanya ve Avusturya kurumlarına verilecek olan Nüfus Kayıt Örneği Almanca Tercümesi yapılarak ibraz edilmektedir. Almanya Noter tasdiki istemezken Avusturya genellikle Noter Onaylı Nüfus Kayıt Örneği talep etmektedir. Eğer noter onaylı olarak istenmişse, Nüfus Kayıt Örneği Noter Yeminli Tercüme Büroları vasıtası ile Noter Yeminli Tercüman tarafından çevirisi yapılmalı ve tasdiklenmelidir. Her ülkenin evrak talebi farklılıklar arz edebilir. Bazı ülkeler Nüfus Kayıt Örneğinin noter onaylı olarak talep ederken bazı ülkeler ise sadece Yeminli Tercüme Bürosu kaşesini yeterli görmektedir. Bu konuda kesin bilgiyi, ibraz edilecek kurumdan almak daha sağlıklı olacaktır.

Fransa, Belçika, İsviçre ile Fransızcanın resmi dil olarak kullanıldığı ülkelere ibraz edilecek olan Nüfus Kayıt Örneği, Yeminli Tercüme Bürosu tarafından Fransızca Yeminli Tercüman belgesine sahip tercümanlarca çevirisi yapılmalıdır. Eğer Noter onayı gerekirse ilgili noterden tasdiklenmeli, gerekli değilse Tercüme Bürosu kaşe-imzası ile onaylanmalıdır. Avrupa’daki birçok ülke kendi anadilinde çeviri talep etse de bunun yanında İngilizce Çeviri olarak da kabul edebilmektedirler.

Nüfus kayıt örneği tercümesi

Nüfus Kayıt Örneği tablo şeklide bir formdan oluşur. Kayıtlı olduğu İl, İlçe, Mahalle/Köy, Cilt No, Hane No, Aile Sıra No gibi kütüğe ait bilgiler içerir. Bunun yanında kimlik numarası, adı, soyadı, baba adı, anne adı, doğum yeri ve tarihi, medeni hali, tescil tarihi ile sağ ya da ölü bilgileri yer alır. İki türlü nüfus kayıt örneğinden bahsedebiliriz. Birincisi dar kapsamlı sadece ilgili kişi bilgileri ve buna ek olarak anne-baba bilgilerini içerecek şekilde ikincisi ise daha geniş olarak anne, baba, kardeşler, eş ve çocukları kapsayacak şekildedir. Yine bazı nüfus kayıt örneklerinde “Düşünceler”  kısmında bilgi yer almaz, sadece kişi ve ailesinin bilgileri yer alır. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği İngilizce Tercümesi denilen, “Düşünceler” kısmında kişilerin kayıt hareketleri belirtilir. Örneğin evlenmeler, boşanmalar, nakiller, yerleşim yeri, idari birim bölme gibi hareketler bu kısımda belirtilmiştir. Nüfus Kayıt Örnekleri, İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri ile e-devlet sistemi üzerinden online olarak da alınabilir.

Türkiye’nin her yerinden bu hizmete ulaşım sağlanabilir. Özellikle Ankara Tercüme Bürosu, İstanbul Tercüme Bürosu ve Bursa Tercüme Bürosu başta olmak üzere, birçok şehrimizden bu hizmetleri veren Bozok Tercüme Bürosu’na ulaşabilir ve bilgiler alabilirsiniz. Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi, sıklıkla yapılan diller aşağıda belirtilmiştir.

Nüfus Kayıt Örneği İngilizce Tercümesi

Fransızca Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Rusça Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Bulgarca Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Felemenkçe Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Yunanca Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Romence Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

İtalyanca Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

İspanyolca Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Nüfus Kayıt Örneği Almanca Tercümesi

Portekizce Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Sırpça Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Arapça Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Farsça Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Ukraynaca Nüfus Kayıt Örneği Tercüme

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği İngilizce Tercümesi

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa - 1

Bağlarbaşı Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi Dağlar Apt. No: 182 İç Kapı No: 3 Osmangazi/ Bursa
TEL : +90 224 245 75 75
GSM : +90 530 037 28 75

Bursa - 2

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mah. Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer/Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad.
Cevher Apt: 3/2 Kat: 1 Mecidiyeköy/İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48


+