NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ TERCÜMESİ

Nüfus Kayıt Örneği, birçok dile çevirisi yapılan, içinde kimlik bilgilerinden, doğum bilgilerine ve kişilerin geçmiş dönemdeki kayıt hareketlerine kadar birçok bilgiyi barındıran bir belgedir. Birçok ülke vize başvurularında, oturum ve ikamet izinlerinde, vatandaşlık başvurularında ve daha birçok konuda Nüfus Kayıt Örneği talep etmektedir. Hangi ülkeye ibraz edilecekse o ülkenin resmi diline çevirileri yapılmaktadır. Örneğin Almanya ve Avusturya kurumlarına verilecek olan Nüfus Kayıt Örneği Almanca Tercümesi yapılarak ibraz edilmektedir. Almanya Noter tasdiki istemezken Avusturya genellikle Noter Onaylı Nüfus Kayıt Örneği talep etmektedir. Eğer noter onaylı olarak istenmişse, Nüfus Kayıt Örneği Noter Yeminli Tercüme Büroları vasıtası ile Noter Yeminli Tercüman tarafından çevirisi yapılmalı ve tasdiklenmelidir. Her ülkenin evrak talebi farklılıklar arz edebilir. Bazı ülkeler Nüfus Kayıt Örneğinin noter onaylı olarak talep ederken bazı ülkeler ise sadece Yeminli Tercüme Bürosu kaşesini yeterli görmektedir. Bu konuda kesin bilgiyi, ibraz edilecek kurumdan almak daha sağlıklı olacaktır.

Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi, Nüfus Kayıt, Yeminli Tercüme, Yeminli Çeviri, Tercüme Büroları, Ankara Tercüme Bürosu, İstanbul Tercüme Bürosu, Almanca Nüfus Kayıt, Noter Yeminli

Fransa, Belçika, İsviçre ile Fransızcanın resmi dil olarak kullanıldığı ülkelere ibraz edilecek olan Nüfus Kayıt Örneği, Yeminli Tercüme Bürosu tarafından Fransızca Yeminli Tercüman belgesine sahip tercümanlarca çevirisi yapılmalıdır. Eğer Noter onayı gerekirse ilgili noterden tasdiklenmeli, gerekli değilse Tercüme Bürosu kaşe-imzası ile onaylanmalıdır. Avrupa’daki birçok ülke kendi anadilinde çeviri talep etse de bunun yanında İngilizce Çeviri olarak da kabul edebilmektedirler.

Nüfus Kayıt Örneği tablo şeklide bir formdan oluşur. Kayıtlı olduğu İl, İlçe, Mahalle/Köy, Cilt No, Hane No, Aile Sıra No gibi kütüğe ait bilgiler içerir. Bunun yanında kimlik numarası, adı, soyadı, baba adı, anne adı, doğum yeri ve tarihi, medeni hali, tescil tarihi ile sağ ya da ölü bilgileri yer alır. İki türlü nüfus kayıt örneğinden bahsedebiliriz. Birincisi dar kapsamlı sadece ilgili kişi bilgileri ve buna ek olarak anne-baba bilgilerini içerecek şekilde ikincisi ise daha geniş olarak anne, baba, kardeşler, eş ve çocukları kapsayacak şekildedir. Yine bazı nüfus kayıt örneklerinde “Düşünceler”  kısmında bilgi yer almaz, sadece kişi ve ailesinin bilgileri yer alır. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği denilen, “Düşünceler” kısmında kişilerin kayıt hareketleri belirtilir. Örneğin evlenmeler, boşanmalar, nakiller, yerleşim yeri, idari birim bölme gibi hareketler bu kısımda belirtilmiştir. Nüfus Kayıt Örnekleri, İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri ile e-devlet sistemi üzerinden online olarak da alınabilir.

Türkiye’nin her yerinden bu hizmete ulaşım sağlanabilir. Özellikle Ankara Tercüme Bürosu ve İstanbul Tercüme Bürosu başta olmak üzere, birçok şehrimizden bu hizmetleri veren Bozok Tercüme Bürosu’na ulaşabilir ve bilgiler alabilirsiniz. Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi, sıklıkla yapılan diller aşağıda belirtilmiştir.

İngilizce Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Almanca Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Fransızca Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Rusça Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Bulgarca Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Felemenkçe Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Yunanca Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Romence Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

İtalyanca Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

İspanyolca Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Portekizce Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Sırpça Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Arapça Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Farsça Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Ukraynaca Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

 

Etiketler: 

Bozok Yeminli Tercüme Hizmetleri whatsapp numarası