GÜRCÜCE TERCÜME / GÜRCÜCE ÇEVİRİ

Gürcüce Tercüme; Gürcüce, Gürcistan’ın resmi dili olup, bu ülkede yaşayan Gürcüler tarafından konuşulmaktadır. Kendine özgü bir alfabesi olup, soldan sağa doğru yazılır. Gürcü Alfabesi büyük-küçük harf ayrımı olmaksızın yazılmaktadır. Gürcistan para birimi Lari, Başkenti Tiflis’tir.

Gürcistan ile sınır komşusu olmamız ve iki ülke arasındaki ilişkilerin üst düzeyde olması yoğun bir şekilde Gürcüce Türkçe Tercüme ve Türkçe Gürcüce Çeviri ihtiyacı doğurmaktadır. Bozok Tercüme olarak, Noter Yeminli Gürcüce Tercüman kadromuz ile Türkiye’nin her noktasında Tercüme Hizmeti vermekteyiz. Özellikle Gürcüce Tercüme Ankara ve Gürcüce Tercüme İstanbul şubelerimiz ile bu hizmeti vermekteyiz. Şubelerimize gelmeden de, evraklarınızı e-mail ya da posta yoluyla bize ulaştırmanız halinde Gürcüce Çeviri yaparak, adresinize ücretsiz olarak kargo ile gönderebiliyoruz.

Gürcistan Pasaport Tercümesi, Gürcüce Diploma Tercümesi, Gürcüce Doğum Belgesi Tercümesi, Gürcüce Transkript Tercümesi, Gürcüce Vekalet Tercümesi, Gürcüce Mahkeme Kararı Tercümesi gibi yoğun olarak çevirileri yapılan belgelerin, Yeminli Gürcüce Tercüme ekibimiz tarafından çevirileri yapılarak, gerekliyse noter ve apostil onayları da yapılmaktadır.

Ameliyat Raporları, Adli Tıp Raporları, Doktor Raporları, Hasta bilgileri içerikli dokümanlar, Hasta Raporları, Hastane raporları, Tahlil sonuçları, Sağlık sertifikaları, Tanı, Tedavi Belgeleri gibi konu başlıklarında Tıbbi Tercüme hizmeti vermekteyiz.

Hukuki Anlaşmalar, Ticari Sözleşmeler, Mahkeme Kararları, Vekâletnameler, Mevzuatlar, Yönetmelikler, Distribütörlük Sözleşmeleri, Dava Dilekçeleri, Toplantı Tutanakları, Beyanlar, Dilekçeler, Protestolar, Dilekçeler, Şartnameler, Hukuki Metinler, Hukuki Yazışmalar,  Tebliğler, Tutanaklar, gibi konu başlıklarında Gürcüce Hukuki Tercüme hizmeti vermekteyiz.

Akreditifler, Analiz Sertifikaları, Bilançolar, Beyannameler, Anlaşmalar, Banka Ekstreleri, Faturalar, Gelir tabloları, Kurumlar Vergisi Beyannameleri, İhale Dokümanları, İhale Şartnameleri, Sigorta Poliçeleri, Ruhsatlar, Senetler, Sertifikalar, İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazeteleri, gibi konu başlıklarında Gürcüce Ticari Tercüme hizmeti vermekteyiz.

Kurulum Tercümeleri, Makine Tercümeleri, Teknik Kitapçık Tercümeleri, Teknik Resim ve Çizim Tercümeleri, Teknik Sistem Tercümeleri, Teknik Eğitim Tercümesi, Teknik Belge Tercümeleri, Teknik Metin Tercümeleri, Rapor Tercümeleri, Elektrik /Elektronik Alet tercümeleri, Tablo ve Gösterim Tercümeleri, Lisans ve Patent Tercümeleri, Teknik Şartname Tercümeleri, gibi konu başlıklarında Gürcüce Teknik Tercüme hizmeti vermekteyiz.

Gürcüce tercüme

Tüm bilim dallarında gerçekleştirilen Araştırma, Makale, Tez, Rapor, Ödev gibi çalışmalarınızı profesyonel ve akademik personelden oluşan tercümanlarımız vasıtasıyla Gürcüce Akademik Çeviri hizmeti vermekteyiz. Bunların dışında Gürcüce Edebi Tercüme, Gürcüce Sözlü Tercüme hizmetleri de vermekteyiz. Web sitelerinizin Gürcü diline çevrileri de, profesyonel Gürcüce Yeminli Tercüman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Gürcüce Tercüme Fiyatları, 1000 karakter birim fiyat üzerinden hesaplanmaktadır. Fiyat almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Gürcistan Alfabesi yazılış ve okunuşlarını gösteren tablo aşağıdaki gibidir.

HarfAdıTürk alfabesiyle
anAa
banBb
ganGg
donDd
enEe
vinVv
ZenZz
tanTt
inİi
k’anyok
lasLl
manMm
narNn
onOo
paryok
janJj

J j

raeRr
sanSs
t’aryok
unUu
parP veya f
kanKk
ğarĞğ
q’aryok
şinŞş
çinÇç
tsanyok
dzilyok
Ts’ (Sert)yok
ç’aryok
hanyok
canCc
haeHh

 

 

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No: 199 Şişli - İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi
Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer – Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48


+