ÖZBEKÇE TERCÜME / ÖZBEKÇE ÇEVİRİ

Özbekçe, Türki dillerden biri olup, Özbekistan’ın resmi dilidir. Özbekistan Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden biridir. Özbek alfabesi; eski dönemlerde Arap alfabesi, Latin Alfabesi ve Kiril Alfabesi kullanılmıştır. Özbekistan bağımsızlığından sonra Latin Alfabesine geçmiştir. Özbekistan’da Rusça dili de yaygın olarak kullanılmakta olup, Sovyet Dönemine ait belgeler Özbekçe ve Rusça olarak hazırlanmıştır.

Özbekçe Çeviri, Özbekçe Tercüme, Özbekçe Yeminli Tercüme, Özbekçe Yeminli Çeviri, Özbekçe Tercüman Ankara, Özbekçe Tercüman İstanbul, Özbekçe Noter Yeminli Tercüme, Kızılay Özbekçe Tercüme, Özbekçe Tercüman, Özbekçe Tercüme Ofisi, Özbekçe Tercüme Bürosu

Özbekistan ile Türkiye arasında Kültürel, Ekonomik, Ticari, Siyasi, Askeri, Eğitim gibi tüm alanlarda gelişen ilişkilere paralel olarak Çeviri alanındaki ihtiyaçlar da artarak devam etmektedir. Özbekistan’dan Türkiye’ye eğitim amaçlı gelen öğrenciler yanında, Türkiye’den Özbekistan’a eğitim amaçlı giden öğrenci sayısı da çok fazladır.  Öğrencilerin Diploma Tercümesi, Transkript Tercümesi, Öğrenci Belgesi Tercümesi, Ders Notları Tercümesi, İkamet Belgesi Tercümesi, Okul Evrakları Tercümesi gibi eğitim alanına ait birçok evrakların Özbekçe Türkçe Tercümeleri ve Türkçe Özbekçe Çevirileri bu alanda çokça yapılan Yeminli Tercüme türüdür.

Özbekistan’da yatırım yapan Türk Firmalarının çeviri ihtiyaçları ile ilgili olarak ise, Sözleşme Tercümesi, İhale Dokümanları, İhale Şartnamesi Tercümesi, Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi, İmza Sirküleri Tercümesi, Vergi Levhası Tercümesi, Faaliyet Belgesi Tercümesi, İş Bitirme Belgeleri Tercümesi gibi burada belirtemediğimiz tüm şirket belgelerinin Türkçe Özbekçe Tercüme işlemleri, Özbekçe Tercüme Bürosu olan Bozok Tercüme tarafından yapılmaktadır.

Türkiye vatandaşları ile Özbekistan vatandaşları arasında evlilikler de yoğun olup bu alanda evlenme evraklarının çevirileri de geniş bir yer tutmaktadır. Türkiye’de yapılacak evlilikler için Özbek vatandaşlarından istenen evraklar şunlardır: Özbekistan Pasaportu, Özbekistan’dan alınmış Bekarlık Belgesi, Özbekistan Doğum Belgesi ve eğer varsa daha önceki evliliklerine ait Boşanma Kararı. Bu belgeler Özbekistan’dan alındıktan sonra Apostil onayları da yaptırılarak Türkiye’ye getirilmelidir. Bu şekilde hazırlanan evraklar Özbekçe Yeminli Tercüme Büroları tarafından ile Özbekçe Yeminli Tercüman vasıtası ile Özbekçe Türkçe Tercüme yapılmalı ve sonrasında Noterden onaylanmalıdır. Bozok Tercüme tüm bu Özbekçe Çeviri işlemlerini yapmaktadır. Çeviri ve Onay sürecinden sonra Nikah Dairelerinden evlilik tarihi için randevu alınabilir.

Bunların dışında Teknik, Tıbbi, Hukuki, Akademik tüm alanlarda Türkçe Özbekçe ve Özbekçe Türkçe Tercümeleri yapılmaktadır. Özbekçe Tercüme Ankara ve Özbekçe Tercüme İstanbul şubelerimiz başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerinden Bozok Tercümeye ulaşarak Özbekçe Çeviri Hizmeti alabilirsiniz. Özbekçe Sözlü Tercüme Hizmetimiz de mevcuttur.

Özbekçe Tercüme Fiyatları, 1000 karakter üzerinden hesaplanmaktadır. Yüksek hacimli işlerde toplam fiyatlandırma da yapılabilmektedir.

 

Etiketler: 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Kanyon Ofis Binası, Büyükdere Caddesi
No:185 Kat:6 34394, Levent/Şişli
TEL : +90 212 319 77 47
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi
Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer – Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48


+