KAZAKÇA TERCÜME / KAZAKÇA ÇEVİRİ

Kazakça, Türki dillerden biri olup, Kazakistan’ın resmi dilidir. Kazakistan Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden biridir. Yüzölçümü olarak en büyük olanı ve en gelişmiş olanıdır. Kazak alfabesi; eski dönemlerde Arap alfabesi, Latin Alfabesi ve Kiril Alfabesi kullanılmıştır. 2025 yılına kadar tamamen Latin Alfabesine geçmek için çalışmalar yapılmaktadır. Kazakistan’da Rusça dili de yaygın olarak kullanılmakta olup, Sovyet Dönemine ait belgeler Kazakça ve Rusça olarak hazırlanmıştır.

Kazakça Çeviri, Kazakça Tercüme, Kazakça Yeminli Tercüme, Kazakça Yeminli Çeviri, Kazakça Tercüman Ankara, Kazakça Tercüman İstanbul, Kazakça Noter Yeminli Tercüme, Kızılay Kazakça Tercüme, Kazakça Tercüman, Kazakça Tercüme Ofisi, Kazakça Tercüme Bürosu

Kazakistan ile Türkiye arasında Ticari, Ekonomik, Kültürel, Askeri, Siyasi, Eğitim vb. tüm alanlarda gelişen ilişkilere paralel olarak Çeviri alanındaki ihtiyaçlar da artarak devam etmektedir. Türkiye’den Kazakistan’a eğitim amaçlı giden öğrenciler yanında, Kazakistan’dan Türkiye’ye eğitim amaçlı gelen öğrenci sayısı da çok fazladır.  Öğrencilerin Diploma Tercümesi, Öğrenci Belgesi Tercümesi, Transkript Tercümesi, Ders Notları Tercümesi, İkamet Belgesi Tercümesi, Okul Evrakları Tercümesi gibi eğitim alanına ait birçok dokümanın Türkçe Kazakça ve Kazakça Türkçe Tercümeleri bu alanda çokça yapılan Yeminli Tercüme türüdür.

Kazakistan’da yatırım yapan Türk Firmalarının çeviri ihtiyaçları ile ilgili olarak ise, İhale Şartnamesi Tercümesi, İhale Dokümanları, Sözleşme Tercümesi, İmza Sirküleri Tercümesi, Ticaret Sicil Gazetesi Tercümesi, Faaliyet Belgesi Tercümesi, Vergi Levhası Tercümesi, İş Bitirme Belgeleri Tercümesi gibi burada belirtemediğimiz tüm şirket belgelerinin Türkçe Kazakça Tercüme işlemleri, Kazakça Tercüme Bürosu olan Bozok Tercüme tarafından yapılmaktadır.

Kazakistan vatandaşları ile Türkiye vatandaşları arasında evlilikler de yoğun olup bu alanda evlenme evraklarının çevirileri de geniş bir yer tutmaktadır. Türkiye’de yapılacak evlilikler için Kazakistan vatandaşından istenen evraklar şu şekilde sıralanabilir: Kazakistan Doğum Belgesi, Kazakistan’dan alınmış Bekarlık Belgesi, eğer varsa daha önceki evliliklerine ait Boşanma Kararı ve Kazakistan Pasaportu. Tüm bu belgeler Kazakistan’dan alındıktan sonra Türkiye’ye getirilmeden önce Kazak makamları tarafından mutlaka Apostil onaylarının da yaptırılmış olması gereklidir. Bu şekilde hazırlanan evraklar Noter Yeminli Tercüme Büroları tarafından ile Kazakça Yeminli Tercüman vasıtası ile Kazakça Türkçe Tercüme yapılmalı ve sonrasında Noterden onaylanmalıdır. Tüm bu Kazakça Çeviri işlemleri Bozok Tercüme tarafından yapılmaktadır. Çeviri ve Onay sürecinden sonra Nikah Dairelerinden evlilik tarihi için randevu alınabilir.

Bunların dışında Hukuki, Teknik, Akademik, Tıbbi tüm alanlarda Kazakça Türkçe ve Türkçe Kazakça Tercümeleri yapılmaktadır. Kazakça Tercüme İstanbul ve Kazakça Tercüme Ankara şubelerimiz başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerinden Bozok Tercümeye ulaşarak Kazakça Çeviri Hizmeti alabilirsiniz. Kazakça Sözlü Tercüme Hizmetimiz de mevcuttur.

Kazakça Tercüme Fiyatları, 1000 karakter üzerinden hesaplanmaktadır. Yüksek hacimli işlerde toplam fiyatlandırma da yapılabilmektedir.

 

Etiketler: 

Bozok Yeminli Tercüme Hizmetleri whatsapp numarası