KIRGIZCA TERCÜME / KIRGIZCA ÇEVİRİ

Kırgızca Noter Yeminli Tercüme; Kırgızca, Kırgızistan’ın resmi dili olup, Türki dillerden biridir. Kırgızistan Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinden biridir. Kırgız alfabesi; eski dönemlerde Arap alfabesi, Latin Alfabesi ve Kiril Alfabesi kullanılmıştır. Kırgızistan’da Rusça dili de yaygın olarak kullanılmakta olup, Sovyet Dönemine ait belgeler Kırgızca ve Rusça olarak hazırlanmıştır.

Türkiye ile Kırgızistan arasında Ticari, Kültürel, Eğitim, Ekonomik, Siyasi, Askeri gibi tüm alanlarda gelişen ilişkilere paralel olarak Tercüme alanındaki ihtiyaçlar da sürekli artarak devam etmektedir. Kırgızistan’dan Türkiye’ye eğitim amaçlı gelen öğrenciler yanında, Türkiye’den Kırgızistan’a eğitim amaçlı giden çok sayıda öğrenci vardır.  Öğrencilerin Diploma Tercümesi, Transkript Tercümesi, Öğrenci Belgesi Tercümesi, Ders Notları Tercümesi, İkamet Belgesi Tercümesi, Okul Evrakları Tercümesi gibi eğitim alanına ait birçok evrakların Kırgızca Türkçe Tercümeleri ve Türkçe Kırgızca Çevirileri bu alanda çokça yapılan Yeminli Tercüme türüdür.

Kırgızca tercüme

Kırgızistan’da yatırım yapan Türk Firmalarının çeviri ihtiyaçları ile ilgili olarak ise, Sözleşme Tercümesi, İhale Dokümanları, İhale Şartnamesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Faaliyet Belgesi Tercümesi, Vergi Levhası Tercümesi, İmza Sirküleri Tercümesi, İş Bitirme Belgeleri Tercümesi gibi burada belirtemediğimiz tüm şirket belgelerinin Türkçe Kırgızca Çeviri işlemleri, Kırgızca Tercüme Bürosu olan Bozok Tercüme tarafından yapılmaktadır.

Türk vatandaşları ile Kırgız vatandaşları arasında evlilikler oldukça fazla olup bu alanda Evlenme Cüzdanı Tercümesi ve evlenme evraklarının çevirileri geniş bir yer tutmaktadır. Türkiye’de yapılacak evlilikler için Kırgızistan vatandaşlarından istenen evraklar şunlardır: Kırgızistan Pasaportu, Kırgızistan’dan alınmış Bekarlık Belgesi, Kırgızistan Doğum Belgesi ve eğer varsa daha önceki evliliklerine ait Boşanma Kararları. Bu belgeler Kırgızistan’dan Apostil onayları yaptırılmış olarak Türkiye’ye getirilmelidir. Sonrasında Kırgızca Yeminli Tercüme Büroları tarafından ile Kırgızca Yeminli Tercüman vasıtası ile Kırgızca Türkçe Çeviri yapılmalı ve sonrasında Noterden onaylanmalıdır. Bozok Tercüme tüm bu Kırgızca Çeviri işlerini yapmaktadır. Çeviri ve Noter Onayından sonra Nikah Dairelerinden evlilik tarihi için randevu alınabilir.

Bunlardan başka Hukuki, Tıbbi, Teknik, Akademik tüm alanlarda Türkçe Kırgızca ve Kırgızca Türkçe Tercümeleri yapılmaktadır. Ankara, İstanbul ve Bursa şubelerimiz başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerinden Bozok Tercümeye ulaşarak Kırgızca Çeviri Hizmeti alabilirsiniz. Kırgızca Sözlü Tercüme Hizmetimiz de mevcuttur.

Tercüme Fiyatları, bin karakter üzerinden hesaplanmaktadır. Yüksek hacimli işlerde toplam fiyatlandırma da yapılabilmektedir.

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa - 1

Bağlarbaşı Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi Dağlar Apt. No: 182 İç Kapı No: 3 Osmangazi/ Bursa
TEL : +90 224 245 75 75
GSM : +90 530 037 28 75

Bursa - 2

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mah. Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer/Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Mecidiyeköy Mah. Mecidiye Cad.
Cevher Apt: 3/2 Kat: 1 Mecidiyeköy/İstanbul
GSM: +90 537 215 81 48


+