UKRAYNACA TERCÜME / UKRAYNACA ÇEVİRİ

 Ukraynaca tercüme, Hint-Avrupa dil grubundan Slav Dilleri ailesindendir. Tıpkı Rusça gibi Kiril Alfabesi ile yazılır. Ukrayna’nın resmi dili olup, Ukraynalılar tarafından konuşulmaktadır. Ukraynaca, Türkiye’de yaygın olarak çevirisi yapılan dillerden biridir.

ukraynaca tercüme

 

Türkiye ve Ukrayna arasında her geçen zamanda daha da gelişen ticari, ekonomik, kültürel, sosyal, siyasi, askeri alanlardaki ikili ilişkilere endeksli olarak Türkçe Ukraynaca Tercüme ve Ukraynaca Türkçe Tercüme alanları da gelişmektedir. Bu yüzden Ukrayna ve Türk vatandaşları arasında evlilikler yaygın olarak yapılmaktadır.  Bundan dolayı evlilik işlemleri için gerekli olan evrakların çevirileri bu alanda önemli bir yer tutmaktadır. Evlilik işlemleri için Nikah Dairelerine ibraz edilen Ukraynaca Evlenme Evraklarının çevirilerinin yapılması gerekmektedir. Ukrayna’dan alınmış belgelerin mutlaka Apostilli olarak getirilmiş olması gerekir. Evlilik için gereken belgeler şöyledir: Ukrayna Doğum Belgesi, Ukrayna Pasaportu, Ukrayna vatandaşına ait Bekarlık Belgesi. Ayrıca eğer var ise daha önceki evliliklere ait Boşanma Kararları. Tüm bu evraklar üzerinde Apostil Onayı olmalıdır. Bozok Noter Yeminli Tercüme Bürosu vasıtası ile Ukraynaca Yeminli Tercüman kadromuz tarafından tercümesi yapılıp, Noterden onaylandıktan sonra, Nikah Dairesine ibraz edilerek, randevu alınabilir.

Ukrayna’da çok sayıda yatırım yapan Türk Şirketleri mevcuttur. Dolayısıyla yatırım süreçlerinde İhale Dosyaları olsun, şirket evrakları, Sözleşmeler ve daha birçok ticari tercüme ve teknik doküman çevirileri yapılmaktadır. Türkçe Ukraynaca tercüme ve Ukraynaca Türkçe Tercümesi yapılan bu evrakların bir kısmı noter tasdikli olabilmektedir.

Ukrayna’da öğrenim görmek isteyen Türk öğrencilerin; Ukraynaca Diploma Tercümesi gerekmektedir. Ayrıca Ukraynaca Transkript Tercümesi, Ukraynaca Ösym Belge Tercümesi, Ukraynaca Lise Diploması Tercümesi gibi gerekli olan evraklarının Türkçe Ukraynaca Tercümeleri yapılmaktadır. Yine aynı şekilde Türkiye’de okumak için ya da YÖK’ten denklik almak için gerekli olan Ukraynaca Belgelerin Türkçeye çevirileri de aynı şekilde Yeminli Ukraynaca Tercüman Kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Ankara, İstanbul ve Bursa şubelerimiz başta olmak üzere, ülkemizden ya da yurtdışında herhangi bir yerde olsanız da, iletişim kanallarımızdan bize ulaşarak Ukraynaca Tercüme hizmeti alabilirsiniz. Evraklarınızı e-mail, posta ya da dosya gönderebilirsiniz. Bunun yan ısıra uygulamalar üzerinden de bize ulaştırabilirsiniz. Böylelikle gerekli olan Ukraynaca Türkçe Yeminli Tercüme ve diğer tasdiklerini sizin adınıza yaparak, adresinize kargo ile ulaştırabiliriz.

Ukraynaca Sözlü Tercüme ve Ukraynaca Simultane Tercüme Hizmetimiz de vardır. İhtiyaç duyulan her anınızda sizlere hizmet vermekteyiz. Ukraynaca Sözlü Çeviri Fiyatları işin konusuna ve süresine göre belirlenmektedir. Yine Simultane Tercüme Fiyatları da aynı şekilde belirlenmektedir. Yazılı Ukraynaca Tercüme Fiyatları ise, bin karakter birim fiyat üzerinden değerlendirilmekte olup, hacimli işlerinizde toplu fiyatlandırmalar da yapılabilmektedir.

Ukraynaca Tercümesi yapılan bazı evraklar aşağıda belirtilmiştir:

Ukraynaca Pasaport Tercümesi

Diploma Tercümesi Ukraynaca

Ukraynaca Doğum Belgesi Tercümesi

Mahkeme Kararı Ukraynaca  Tercümesi

Ukraynaca Muvafakatname Tercümesi

Vekaletname Ukraynaca Tercümesi

Ukraynaca Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi

Ukraynaca Sözleşme Tercümesi

Formül A Ukraynaca Tercümesi

Ukraynaca Evlenme Cüzdanı Tercümesi

Ukraynaca Formül B Tercümesi

 

 

 

 


Ankara

Meşrutiyet Mah, Meşrutiyet Cad.
No: 11 Daire: 12, Kat: 3, Kızılay/Ankara
TEL: +90 312 425 01 75
GSM: +90 537 215 81 48

İstanbul

Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No: 199 Şişli - İstanbul
TEL : +90 212 403 54 80
GSM: +90 537 215 81 48

Bursa

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi
Cadde224 Sitesi A Blok No.41/A Nilüfer – Bursa
TEL : +90 224 909 81 17
GSM: +90 537 215 81 48


+