MOLDOVCA TERCÜME / MOLDOVCA ÇEVİRİ

Moldovca, Hint-Avrupa dil grubuna bağlı Latin dillerinden Doğu Romen kolundandır. Moldova Cumhuriyeti’nin resmi dilidir ve aslında Romence ile aynıdır. Romence alfabesi Latin alfabesidir. Moldova Cumhuriyetinde özerk bir yapıya sahip olarak Gagavuz (Gök Oğuz) Türkleri yaşamaktadır.

Türkiye ve Moldova arasındaki Kültürel, Ticari, Turizm gibi alanlarda gelişen ilişkilere bağlı olarak, Moldova Çeviri ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Türkiye ve Moldova vatandaşları arasında evlilik yaygındır. Buna bağlı olarak Evliliklerde istenilen belgelerden olan Moldova Doğum Belgesi Tercümesi, Moldova Bekarlık Belgesi Tercümesi, Moldova Boşanma Kararı Tercümesi ve Moldova Pasaport Tercümesi  Nikah Dairelerine verilmek için çevirileri yapılması gereken belgelerdir. Nikah işlerinde kullanılacak olan tüm belgelerde Apostil onayı aranır. Yine İkamet ve oturum izni için gereken belgelerde de Apostil olmalı ve Moldova Dilinden Türkçeye Çeviri yapılmalıdır. Moldovca Türkçe Tercümeler, Noter Yeminli Tercüme Büroları tarafından yapılmaktadır. Bozok Tercüme bünyesinde bulunan Moldovca Yeminli Tercüman ve Romence Yeminli Tercüman kadromuz tarafından bu hizmet verilmektedir.

Türk şirketleri Moldova Cumhuriyeti’nde yatırımlarını sürekli olarak artırmakta ve bu da Moldovca Tercüme ihtiyacı artırmaktadır. Ticari Tercüme, Teknik Tercüme ve Hukuki Tercüme alanlarında çeviri hacmi artış göstermektedir. Şirket belgelerinden olan; İmza Sirküleri, Kuruluş Belgeleri, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi, İş Bitirme Belgeleri gibi şirketlere ait bilgiler içeren dokümanların Türkçe Moldovca Tercüme ve Moldovca Türkçe Tercüme işlemleri yoğun olarak yapılmaktadır. Yine bunlarla ilintili olarak İhale Şartnameleri, İhale Dokümanları gibi belgelerin Moldovca Türkçe Yeminli Tercüme yapılması hususunda ihtiyaçlar artmaktadır.

Moldovca Diploma Çevirisi, Moldovca Transkript Çevirisi, Moldovca Doğum Belgesi Çevirisi, Romence Kimlik Çevirisi, Romence Ehliyet Çevirisi gibi bireysel dokümanların tercümeleri Bozok Tercüme tarafından uygun fiyatlarla ve kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Moldovca Tercüme Ankara şubemiz ile Moldovca Tercüme İstanbul şubelerimiz başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden ulaşıp, mail ya da posta yoluyla evraklarınızı gönderebilirsiniz. Türkçe Moldovca Yeminli Tercüme veya tersi yönde Moldovca Türkçe Yeminli Tercüme yapıp, Noter ve Apostil onaylarını sizin adınıza yaparak, adresinize ücretsiz olarak gönderebiliriz.

Moldovca Sözlü Tercüme Hizmetimiz mevcut olup, ihtiyaçlarınıza göre Moldovca Yeminli Tercüman temini sağlayabiliriz. Moldovca Sözlü Tercüme Fiyatları işin süresine ve konusuna göre değişiklik göstermektedir. Net fiyat hesaplaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Moldovca Tercüme Fiyatları 1000 karakter üzerinden hesaplanmaktadır.

 

Etiketler: 

Bozok Yeminli Tercüme Hizmetleri whatsapp numarası